PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش کاردستی های زیباالهه
پنجشنبه / ۱۸ خرداد / ۱۳۹۱, ۲۳:۵۱
خانه های بازی کودک
7498
خانه های بازی یکی از بهترین اسباب بازی های دوران کودکی می باشند! یادش بخیر دورانی که با ملحفه ها برای خودمان خانه می ساختیم! امروزه خانه های اسباب بازی متنوعی ساخته می شوند که البته ممکن است کمی هزینه بر و جا گیر باشند.

در این جا می خواهیم با استفاده از مقوای جعبه ماشین لباسشویی و یا یخچال یک خانه اسباب بازی زیبا و ارزان را بسازیم که در ضمن قابلیت تا شدن را هم دارد و می توان آن را بعد از بازی کودکان خیلی راحت جمع نمود. از سوی دیگر شاید این بهترین موقعیت برای آشنایی کودکان با مباحث طراحی، اندازه گیری و مهندسی ساختمان باشد!

توجه داشته باشید که ساخت این کاردستی نیازمند برش مقوا می باشد و لازم است که توسط اولیای عزیز انجام شود و کودکان می توانند در اندازه گیری ها و طراحی ها همراه شوند.

اما آنچه که برای ساخت این خانه رویایی به آن نیاز دارید:
· دو عدد مقوای یخچال یا مشابه آن

· تیغ موکت بُری (جهت بریدن مقوا)
· مداد
· متر یا خط کش بلند
·چسب چوب
· رنگ گواش یا اسپری


برای شروع کار جعبه مقوایی را آماده نمایید. زبانه های بالا و پایین جعبه که در واقع در جعبه می باشند (در شکل زیر بخش زرد رنگ) را ببرید. بعد از این کار جعبه را ایستاده قرار دهید تا مطمئن شوید که تعادل کافی را دارد در غیر این صورت لبه های پایینی آن را مرتب و صاف کنید. با مداد بر روی جعبه از ابتدای کار بالا، پایین ، عقب و جلوی خانه را مشخص نمایید.

7499

بعد از تعادل کامل جعبه آن را از محل چسب و با منگنه اش باز کنید. هنگامی که جعبه باز می شود یک نوار باریک در امتداد مقوای شما خواهد بود (بخش قرمز رنگ شکل زیر) حتما این بخش را نگاه دارید چون برای بستن دوباره جعبه به آن نیاز داریم. حال مقوا را روی زمین صاف پهن کنید طوری که درون جعبه، رو باشد.

در این مرحله می خواهیم شیروانی خانه مان را طراحی کنیم. در این جا می توانید از کودک خود بخواهید تا اندازه گیری های لازم را انجام دهد و هم زمان آموزش کار با خط کش را داشته باشید.

نقطه میانی وجهی که مربوط به جلوی خانه است را بیابید (بخش آبی رنگ). از بالای آن به اندازه 30 سانتی متر، از هر طرف صفحه علامت بزنید. با استفاده از خط کش از محل های علامت زده به نقطه میانی وصل نمایید.
به این ترتیب دو مثلث در بالای صفحه ایجاد می شوند که با استفاده از تیغ موکت بُری آن ها را در آورید (بخش های زرد رنگ).


7500

لازم است که همین کار را در وجه مربوط به پشت خانه نیز تکرار کنید. بهترین راه این است که مقوار را تا کنید طوری که وجه پشت بر روی وجه جلوی خانه قرار گیرد و با کمک مداد طرح شیروانی را روی وجه دوم نیز رسم کرده و ببرید.

آن چه از مقوای شما باقی می ماند به شکل زیر می باشد. مجدد مقوا را روی زمین پهن کرده و بر روی دو وجه دیگر (وجه های کناری) خطوط صافی را در فاصله 30 سانتی متری از بالای مقوا رسم نمایید.

این خطوط در واقع از محل شروع شیروانی ها رسم می شوند. مستطیلی را که در بالای این دو خط ایجاد شده با دقت ببرید (بخش های زرد رنگ شکل زیر) و از بدنه اصلی مقوا جدا نمایید.
حواستان باشد که این دو تکه مستطیلی در آینده می توانند استفاده شوند به همین دلیل در برش آن ها دقت کنید و آن ها را نگه دارید.


7501

حال می توانید درب و پنجره های خانه اش را رسم کنید. سپس با استفاده از تیغ موکت بری سه ضلع آن را دور تا دور ببرید و روی ضلع باقی مانده با پشت تیغ آهسته کشیده تا مقوا راحت تر تا شود.

دیگر زمان ساخت سقف خانه رسیده برای این منظور جعبه دوم را آورده و هم چون جعبه قبل درب های پایین و بالای آن را ببرید. بعد از این کار یکی از گوشه های جعبه را ببرید (بخش های زرد رنگ در شکل زیر) به طوری که فقط دو وجه قائم از جعبه باقی بمانند.


7502


برای تهیه سقف مناسب لازم است اندازه گیری هایی انجام دهید. برای طول سقف فاصله بین دو وجه مربوط به جلو و پشت خانه را که همان عرض وجه کناری می شود را اندازه گیری نمایید (طول خط آبی در شکل زیر) و به این مقدار حدود 20 سانتی متر برای سایه بان اضافه نمایید. سپس برای عرض هر طرف سقف، طول بالای شیروانی تا پایین آن را (خط سبز در شکل زیر) اندازه گرفته و حدود 10 سانتی متر بیشتر ثبت کنید.
اکنون اندازه های گرفته شده را بر روی مقوای سقف علامت زده و ببرید. شکل زیر چگونگی اندازه های را بر روی سقف نشان می دهد. به این ترتیب تای وسط مقوا بالای سقف شیروانی شما می شود.


7503

خب اکنون کار اصلی خانه به پایان رسید و زمان چسباندن آن شده است. محل اتصال قبلی را کاملا چسب زده و مقوا را خوابیده بگذارید تا خوب خشک شود.
برای محکم تر شدن کار می توانید به کمک یک میخ تعدادی سوراخ های جفت شده در امتداد محل چسب ایجاد کنید و به کمک نخی محکم دو طرف را به هم بدوزید. استفاده از چسب های نواری پهن نیز موثر است.
بعد از خشک شدن چسب خانه را بلند کرده و سقف را بر روی آن قرار دهید. بهتر است سقف را نچسبانید تا در صورت نیاز بتوانید خانه را تا کرده و به کناری بگذارید!

7504

2418

حالا دیگر کودک شما می تواند خانه اش را هرگونه که می خواهد رنگ کند و بعد از خشک شدن از بازی در قلمرو شخصی اش لذت ببرد.
ویژگی خوب این خانه این است که هر زمان که بازی تمام شد به راحتی تا شده و زیر تخت یا پشت کمد جا می شود!

7505

سینا
شنبه / ۲۰ خرداد / ۱۳۹۱, ۱۳:۳۰
[دسته گلی با استفاده از جوراب

● وسایل مورد نیاز

▪ جوراب نوزاد (چند جفت)،

▪ سیم گلسازی،

▪ چسب گلسازی،

▪ نوار کاترین،

▪ تعدادی برگ مصنوعی، قیچی و پارچه یا کاغذکشی
هنر و خلاقیت

● طرز تهیه

جوراب را روی سطح صافی پهن کرده و سپس از قسمت محل انگشتان شروع به تا کردن آن به سمت داخل و پیچیدن آن کنید. پس از پایان پیچیدن جوراب قسمت کش جوراب را باز کرده و آن را روی جوراب پیچیده بکشید تا آن را محکم کند و جوراب شکل گل رز به خود بگیرد. حال سیم کاردستی را در آن قرار دهید و دورتادور جوراب را نوار کاترین بپیچید تا آن را محکم کند.

همزمان با پیچیدن نوار کاترین در امتداد سیم گلسازی، برگ های مصنوعی را نیز به آن اضافه کرده و نوار کاترین بپیچید. پس از آماده کردن گل ها، کاغذ کشی یا پارچه را به شکل مربعی در ابعاد ۷۰ سانتی متر بریده و سپس آن را به صورت قطری تا کنید تا به شکل مثلث درآید. دو ضلع مجاور مثلث را روی ضلع مشترکشان تا کنید. سپس دو رأس جدید ایجاد شده را به سمت داخل تا کنید. گل ها را درون کاغذ قرار داده و رأس سوم را روی آنها بیاورید. کناره های ایجاد شده در قسمت پائین کاغذ را نیز به سمت داخل تا کرده و سپس کاغذ را دورتادور ساقه ها بپیچید و روی آن را با بستن روبانی که به شکل پاپیون گره می زنید محکم کنید.attach=config]2469[/attach]

الهه
سه شنبه / ۲۳ خرداد / ۱۳۹۱, ۱۸:۱۴
2549

2550

2551

2552

2553

هانیه
چهارشنبه / ۲۴ خرداد / ۱۳۹۱, ۱۷:۴۰
براي درست كردن اينكار به چند تا پرتقال و بالنگ و كمي برگ و گلبرگ خشك و همينطور مقداري حبوبات نياز داريد
2583

2584

2585

2586

شما میتونید این گلها را روی بخاری يا رادياتور و يا ميوه خشك كن خشك كنيد
2587

براي درست كردن اين گلاي روشنتر از پوست بالنگ استفاده شده و مثل پوستاي پرتقال اين گلا درست شدن
2588

2589

2590

mohadeseh
پنجشنبه / ۲۵ خرداد / ۱۳۹۱, ۲۱:۲۷
ماکارونی در طرح و نقش های مختلف ، چسب حرارتی ، کش نازک ، رنگ اکریلیک ، گیره سر و تل موی ساده
برای درست کردن این گردن بند زیبا برای بچه ها ابتدا ماکارونی / پاستا های خشک را به ترتیبی که دوست دارید در کنار هم قرار دهید. بعد از اینکه طرح مورد نظرتان را از نظر ترتیب قرار گرفتن ماکارونی ها انتخاب کردید، آن ها را به سلیقه خودتان رنگامیزی نمایید.
در مرحله بعد ابتدا طول گردن بند را به گونه ای که به راحتی از روی سر کودک رد شود، اندازه گیری کنید. بعد کش نازک را با در نظر گرفتن قدری طول اضافه برای گره زدن؛ بریده و ماکارونی ها رنگامیزی شده را از آن رد کنید.
برای درست کردن قسمت مرکزی گردن بند، تکه های مورد نظر را با چسب حرارتی به هم بچسبانید و بعد به قسمت اصلی گردن بند با چسب حرارتی بچسبانید.
گردن بند زیبای شما آماده شده است.
درست کردن تل مو و گیره سر نیز به راحتی، با استفاده از چسب حرارتی و یک گیره سر و یا تل موی ساده مثل عکسهای زیرانجام می شود. رنگامیزی هم فبل از چسباندن با استفاده از رنگ اکریلیک بایستی انجام شود
شما می توانید این گردن بند، گیره مو و یا تل موی سر را با یکی از لباسهای کودک از نظر رنگامیزی ست کنید و طراحی منحصر به فرد خودتان را برای فرزندتان بکارببرید.
2616
2617
مربیان و آموزگاران هم می توانند با بچه ها این کاردستی ها را درست کنند و یا آن ها را به عنوان جایزه به بچه ها بدهند!
در این نوشته روش ساخت کاردستی های کاربردی و جالب با استفاده از پاستا / ماکارونی آموزش داده می شود.
2618
مواد لازم اصلی برای درست کردن این کاردستی ها عبارتند از: پاستای فرمی در شکل های متنوع، رنگ ( ترجیحا اکریلیک)؛ قلم مو ، چسب حرارتی ، چسب مایع معمولی
2619
برای درست کردن کاردستی جامدادی با تزیینات پاستا، یک بطری شیر خالی را بشویید وبگذارید خشک شود.بعد ان را تا ارتفاعی که برای جامدادی مناسب است؛ ببرید. سپس آن را رنگامیزی نمایید.
تکه های ماکارونی خشک را رنگامیزی نمایید و بگذارید تا خشک شود.
ماکارونی های رنگامیزی شده را به سلیقه خودتان با چسب مایع یا حرارتی روی آن بچسبانید.
نمونه دیگری از این کاردستی را که در آن از پاستا برای درست کردن پوستر و یا کارت های بزرگ استفاده شده است را در تصویر زیر می بینید.
در این کاردستی از پاستای فرمی روی مقوا استفاده شده است. بچه ها می توانند این پوستر ها را برای مناسبت های مختلف مثل تولد، روز مادر یا پدر درست کنند و هدیه بدهند!
2620

الهه
جمعه / ۲۶ خرداد / ۱۳۹۱, ۱۱:۵۲
2642

ر این بخش کاردستی جامدادی با استفاده از مواد دور ریختنی آموزش داده شده است.

مواد لازم برای این کاردستی

1: لوله مقوایی داخل دستمال توالت
2: تعدادی چوب بستنی ( یا چوب معاینه گلو که می توانید از داروخانه بخرید)
3:یک تکه مقوا
4: چسب و رنگ یا برچسب برای تزیین است.

ابتدا مقوا را به صورت گرد یا مربع ببرید و مثل شکل زیر با چسب، به کف لوله دستمال بچسبانید. همچنین می توانید برای کف جامدادی مشابه شکل نخست، از چوب بستنی استفاده نمایید. توصیه می کنیم در کف از مقوای کلفت استفاده نمایید و به هر صورت کف جامدادی را سنگین کنید تا موقع استفاده واژگون نشود.

2643

سپس دور تا دور لوله را مانند تصویر زیر، چوب بستنی بچسبانید.

2644

2645

حال آن را مطابق سلیقه خود تزیین کنید. می توانید آن را نقاشی کرده و یا مشابه تصویر بالا روی آن برچسب بچسبانید. و یا مطابق تصویر وسط در عکس اول جا پاکنی و برخی دیگر از تزئینات را هم به این جامدادی زیبا اضافه کنید.

شما می توانید ذوق و سلیقه خود را در این کاردستی اعمال کنید و حتی از گل های مصنوعی و یا برچسب ها و حتی نخ های رنگی برای بیشتر زیبا کردن این جامدادی استفاده کنید.

2646

mohadeseh
جمعه / ۲۶ خرداد / ۱۳۹۱, ۱۲:۳۳
کاردستی آموزشی و زیبای شکل های هندسی
در این نوشته آموزش هندسه و درس ریاضی با درست کردن کاردستی و کارت تبریک تلفیق شده که برای آموزش عمیق تر مفاهیم هندسی برای بچه ها مفید است.
2654
از این کاردستی ها برای درست کردن کارت تبریک برای روز معلم ، تبریک تولد ، تبریک عید نوروز ، تبریک روز پدر و روز مادر می توانید استفاده کنید.
این کاردستی برای سنین مهد کودک تا آخر دوره دبستان مناسب است و آموزش شکل های هندسی در هر سن می باید متناسب با درک وسطح آموزشی کودک صورت پذیرد.
مواد لازم برای درست کردن این کاردستی عبارتند از:
مقوای رنگی ، کاغذ یا فوم رنگی ، قیچی ، چسب ، پاکت نامه
و درصورت در دسترس بودن، دستگاه های پانچ فانتزی.
برای استفاده از این کاردستی برای کارت تبریک ابتدا اندازه پاکت را با خط کش به دست آورید و ابعاد یک مستطیل با دو برابر عرض و طول مساوی پاکت را حساب کنید. سپس از هر طرف یک سانتی متر کم کرده ویک مقوا با ابعاد به دست آمده ببرید و برای گذاشتن در پاکت تا کنید. بقیه کار را روی این مقوای تا شده انجام دهید.
اگر هدف صرفا درست کردن کاردستی آموزشی اشکال هندسی است، ابتدا برای پس زمینه، مقوا ی مورد نظرتان را انتخاب کرده و به شکل دلخواه مثلا دایره، مربع ، مثلث یا مستطیل ببرید.
2655
در مرحله بعد تعداد زیادی از شکلهای هندسی مانند دایره ، مثلث ، مستطیل ، چند ضلعی ، قلب و ستاره را با استفاده از فوم یا مقوا یا کاغذ رنگی ببرید در این مرحله می توانید از دستگاه های پانچ مخصوص نیز استفاده کنید.
نکته آموزشی : در این مرحله شکل های هندسی را کاملا برای کودک توضیح دهید. سعی کنید از انواع مختلف شکل ها با ابعاد ، اندازه و زاویه های متفاوت استفاده کنید تا کودک کاملا با انواع آن شکل هندسی آشنا شود. به عنوان مثال برای مثلث ، از مثلث قائم الزاویه ، مثلث متساوی الساقین و مثلث متساوی الاضلاع همچنین مثلث با یک زاویه باز در ابعاد مختف استفاده کنید.
2656
سپس از کودک بخواهید با این اشکال بازی کند تا یک شکل جدید مثلا شکل آدمک زیر درست کند:
2657
و یا هواپیمای زیبای زیر که از اشکال متنوعی از جمله دایره، بیضی ، مثلث و ستاره تشکیل شده است.
2658
کاردستی خانه و پروانه تصویر زیر برای آموزش مفهوم تقارن که در کلاس چهارم دبستان به آن پرداخته می شود ، مناسب است.
2659
2660
و کاردستی زیبای آدم برفی روی پس زمینه دایره شکل.
2661
هدف کاردستی های آموزشی هم پرورش خلاقیت کودکان است و هم تفهیم مطالب درسی با شیوه ی جالب و جذاب .

mohadeseh
جمعه / ۲۶ خرداد / ۱۳۹۱, ۱۶:۵۸
2696
کاردستی های جالب حیوانات با سنگ
اگر یک روز مثلا سیزده به در ! برای پیک نیک به همراه بچه ها به کنار رودخانه رفتید، تعدادی سنگ کوچک و بزرگ جمع کنید و بعد زیباترین کاردستی های تزیینی را با استفاده از ایده های کاردستی های این نوشته درست کنید. در ایننوشته طرز ساخت کاردستی های پاندا ،سگ خالدار ، سیل ، کفش دوزک و موش کتابدار با استفاده از سنگ نشان داده شده است.
مواد لازم برای این کاردستی ها چسب – از نوع قوی – قدری خمیر بازی ، رنگ گواش یا اکریلیک ، قلم مو ، تعدادی سنگ با ابعاد و شکل های مختلف و البته قدری حوصله و خلاقیت می باشد.
2697
توضیح: هر جا سنگ ها خوب روی هم قرار نگرفتند و نتوانستید چسب بزنید می توانید از خمیر بازی به عنوان واسط استقاده کنید.
برای درست کردن کاردستی جالب سگ خالدار نگهبان با سنگ، به یک سنگ بزرگ برای بدن ، یک سنگ بیضی شکل برای سر ، و دو تا سنگ کشیده و کوچکتر برای گوشها و یک سنگ قلمی برای دم نیاز دارید.
خال خال بدن این سگ هم با استفاده از خمیر بازی سفید درست شده است.
. اما چرا سگ نگهبان؟ … چون می توانید برای نگه داشتن دراتاق ها ی منزلتان ، از این کاردستی تزیینی استفاده کنید.
2698
و این هم کفش دوزک های زیبا که روی کاردستی برگ قرار گرفته اند. برای رنگامیزی بدن این پینه دوز ها از رنگ اکریلیک و یا گواش استفاده کنید. رنگ گواش در آب حل می شود و برای افزایش دوام آن می توانید از اسپری ها براق کنند به عنوان فیکساتور استفاده کنید.
2699
و این هم سیل های زیبا ، هنرمندان سیرک ، که با استفاده از سنگ درست شده اند و می توانند برای تزیین اتاق کودکان استفاده شوند.
2700
این هم یک کاردستی کاملا کاربردی است که به دلیل سنگینی و وزن زیاد به خوبی برای نگه داشتن کتابهای کتابخانه بچه ها قابل استفاده است.
می توانید زیر این کاردستی قدری فویل یا فوم بچسبانید که روی کتابخانه خط نیندارد و یا کف کاردستی را با سمباده صاف و صیقلی کنید.
2701
فراموش نکنیم درست کردن کاردستی یکی از بهترین راه ها برای پرورش کودکان خلاق است و ارزش وقت صرف شده و قدری ریخت و پاش را دارد!

سینا
سه شنبه / ۳۰ خرداد / ۱۳۹۱, ۱۴:۰۳
هنر سفره آرایی

2810


با سلام به شما هنر دوستان عزیز . حتما شما هم در روزنامه ، اینترنت و... آگهی هایی با عنوان " آموزش سفره آرایی" را مشاهده کرده اید و یا در فامیل کسی را می شناسید که به این کار مشغول است و ممکن است با دیدن کارهای او شما هم علاقه مند به شرکت در این کلاس ها شده باشید .اما به دلیل برخی مشکلات مانند: نداشتن وقت برای حضور در این کلاس ها ، هزینه و...از این کار صرف نظر کرده باشید . اگر جزء این گونه افراد هستید اصلا نگران نباشید چون امروز می خواهم یکی از هنرهایی که در این کلاس ها آموزش داده می شود رو برایتان آموزش بدهم . امیدوارم که همراه ما باشید .


2811


2812

تزئین هویج

اول از هرچیز دستان خود را به خوبی شسته و یک هویچ سالم و راست انتخاب کنید و آن را پوست بکنید . حالا به وسیله یک چاقو همانطور که در شکل 1 و 2 مشاهده می کنید ، هویچ را به چهار قسمت برش بزنید .

در مرحله بعدی همانطور که مشاهده می کنید برش هایی رو روی هویچ بزنید .


2813


و در مرحله آخر هم همانطور که در شکل مشاهده می کنید ، به راحتی می توانید شکل یک گل را به همین زیبایی و آسانی پدید آورید . برای ساقه می توانید از ساقه سبزی ها مانند جعفری استفاده کنید .امیدوارم که خوشتون اومده باشه . دوستان در هنرهایی مانند :هنر سفره آرایی خود می توانید با یک ذهن خلاق کارها و اثرات زیبایی رو با میوه ها پدید آورید . با تشکر از همراهی شما

در مقالات بعد همراه ما باشید...

رضا
چهارشنبه / ۱۴ تیر / ۱۳۹۱, ۱۵:۳۴
مواد مورد نياز
30613061
پارچه صاف به اندازه 18x18 سانتي متر
مقوا
نخ و سوزن
يك حلقه پلاستيكي يا آهني
فوم يا پارچه كلفت
نخ كاموا – وسايل نقاشي
چسب

طرز ساخت
با نخ و سوزن دور تا دور پارچه را كوك بزنيد.فاصله كوك ها بايد زياد باشد.و در پايان كوك زدن نخ را گره نزنيد.
3062

دو سر نخ را به هم بپيچيد.سپس فوم را به آن بچسبانيد.

مقوا را در وسط پارچه بگذاريد و فوم را زير آن قرار دهيد.دو طرف نخ را بكشيد تا بقيه پارچه پشت فوم جمع شود و روي آن صاف به نظر برسد.
3063
يك تكه نوار به عرض تقريبا 6 سانتي متر و طول 12 سانتي متر ببريد.از هر نوع پارچه اي مي توانيد براي اين كار استفاده كنيد.اين پارچه را از حلقه رد كنيد و به پشت دايره اي كه ساخته ايد كوك بزنيد.
3064


شما مي توانيد اين دايره را به شكل صورت يك عروسك در آوريد.از نخ كاموا به جاي موها استفاده كنيد و اجزاي صورتش را با رنگ بكشيد.

اين كاردستي را با حلقه اي درست كنيد كه بشود به آن حوله آويزان كرد و آن را با ميخ به ديوار اتاقتان بزنيد.


منبع:pitara.com

رضا
پنجشنبه / ۱۵ تیر / ۱۳۹۱, ۲۳:۰۰
دوستان عزیز امروز می خواهم به کمک یک کاغذ رنگی، طریقه ی درست کردن یک پاکت نامه ی زیبا را به شما آموزش بدهم. سعی کنید یک کاغذ رنگی تک رنگ بردارید تا بتوانید پشت آن نام کسی را که می خواهید دعوت کنید بنویسید.

1. ابتدا کاغذ را در امتداد طول و عرض آن تا کرده و سپس آن را باز کنید.

2. کاغذ را مطابق شکل به سه قسمت تقسیم کنید و یک سوم پایینی را به سمت بالا تا کنید.

3. دو گوشه ی پایینی را در امتداد نقطه چین نشان داده شده تا کنید.

4. کاغذ را در امتداد خطوط عمودی تا کنید.

5. دو گوشه ی بالایی را در امتداد نقطه چین به سمت پایین تا کنید.

6. به خطوط نقطه چین بالا نگاه کنید شما هم در امتداد این خطوط کاغذ را تا کنید.

7. دو گوشه ی مرکزی کاغذ را گرفته و به سمت بیرون تا کنید.

8. برای درست کردن گوش های پاکت بامزه تان، دو گوشه ی نشان داده شده را در امتداد نقطه چین به سمت پایین تا کنید.

9. برای درست کردن بینی گوشه ی پایینی را در امتداد نقطه چین به سمت بالا تا کنید.

10. حالا می توانید برای پاکت بامزه تان یک صورت بامزه تر بکشید.

منبع:tebyan.net
3140

رضا
جمعه / ۱۶ تیر / ۱۳۹۱, ۱۴:۱۲
روکش کاغذی برای cd


دوستان عزیز امروز می خواهم طریقه ی درست کردن روکش cd به کمک کاغذ را به شما آموزش بدهم.

1. ابتدا یک کاغذ A4 بردارید و آن را مطابق شکل طوری تا کنید که که لبه ی انتهایی کاغذ به اندازه ی 2.5 سانتی متر باقی بماند. (یعنی دولبه ی کاغذ درست روی هم قرار نمی گیرد.)

31512. دو طرف را به اندازه ی 4.5 سانتی متر تا کنید.


3152

3. کاغذ را باز کنید و کاملاً آن را صاف کنید و به کمک تا دو نوار در قسمت عمودی کاغذ ایجاد کنید.

3153


4. cd را مطابق تصویر درون کاغذ قرار دهید.

3154


5. دو باره کاغذ را به صورت افقی تا کنید.

3155


6. لبه ی 2.5 سانتی متری باقی مانده را طوری تا کنید که قسمت باز کاغذ را بپوشاند و یک مربع کامل تشکیل دهد.


3156


7. حال لبه ی 2.5 سانتی متری را داخل شیار باقی مانده قرار دهید.


3157

8. حال به کمک دستتان روی روکش cd کمی فشار دهید تا کاملاً صاف شود.
3158

رضا
شنبه / ۱۷ تیر / ۱۳۹۱, ۱۶:۲۰
شرشره کاغذی - کاردستی

دوستان گلم شاید شما برادر یا خواهر کوچکتر از خودتان داشته باشید و دوست دارید در روز تولد آن ها تزیین سالن به عهده شما باشد. امروز می خواهیم با هم شرشره های رنگی درست کنیم تا شما با هنر خود عزیزانتان را خوشحال کنید.

مواد مورد نیاز
1- کاغذهای صاف و براق
2- قیچی
3- رنگ
4- چسب

3182


مرحله ی اول:
ابتدا یک برگه کاغذ بردارید، اندازه ی هر ضلع آن باید 22 سانتی متر باشد. کاغذ را به صورت اریب تا کنید. مثلثی همانند شکل ها ایجاد می شود.

3184


مرحله ی دوم:
به کمک قیچی برش هایی در مثلث ایجاد کنید. اما باید دو نکته را حتماً به خاطر داشته باشید:

- برشه ها نباید به ضلع دیگر مثلث برسد.

- برش ها باید در هر دو سمت انجام شوند.
3185
مرحله ی سوم:
حالا، مثلث را باز کنید و دومی را با رنگی دیگر همانند اولی درست کنید.

مرحله ی چهارم:
به گوشه های هر دو برگه ای که درست کردید کمی چسب بزنید و آن دو را به هم بچسبانید.

مرحله ی پنجم:
حالا، مرکز کاغذها را به آرامی بگیرید و آن را به سمت بیرون بکشید.

شرشره
شما یک زنجیره ی زیبا خواهید داشت. دوازده زنجیره به روش بالا درست کنید و آن را در مکان های مناسب آویزان کنید
3183

رضا
یکشنبه / ۱۸ تیر / ۱۳۹۱, ۱۶:۳۳
با فوم بسازید(کاردستی)

3215

وسایل مورد نیاز:

1- فوم های رنگی ترجیحاً قرمز و آبی
2- قیچی
3- چسب
4- دو عدد میله چوبی
5-رنگ اکرولیک به رنگ های سفید و زرد
6- قلمو
7- پنبه یا پشم شیشه
8- ماژیک مشکی
9- ربان به مقدار لازم

چگونه یک پرنده سبک با فوم بسازیم

مرحله اول: شکل پرنده را روی فوم ها مطابق نمونه بکشید و آنها را با قیچی از روی فوم جدا کنید.

3216مرحله دوم: دورتادور بدن پرنده را از داخل بچسبانید و به اندازه 2.5 سانتیمتر زیر آن را باز بگذارید، از همان قسمت مقداری پنبه داخل بدن پرنده بگذارید و میله چوبی را داخل آن قرار داده و با چسب بچسبانید .
پرنده


3217

مرحله سوم: بال های پرنده را به بدنه بچسبانید و بدن آنها را با گذاشتن مجموعه ای از نقطه های سه تایی روی بال و بدنه رنگ کنید. برای گذاشتن نقطه از انتهای قلمو نیز می توان استفاده کرد.

به وسیله ماژیک مشکی برای دو پرنده چشم بکشید.

3218مرحله چهارم: از ربان های رنگی برای بستن به دور گردن پرنده ها استفاده کنید.
3219

رضا
سه شنبه / ۲۰ تیر / ۱۳۹۱, ۱۶:۵۶
3302

آموزش کاردستی زیبای پوستر منظومه شمسی را که از طرف فاطمه عزیز؛ ۱۱ ساله و دوست خوب کودک سیتی اهدا شده است ، در ادامه ببینید:
مواد لازم برای کاردستی پوستر منظومه شمسی:
مقوای سیاه
مقوای سفید
رنگ گواش و قلم مو
چسب اکلیلی
پرگار ( یا وسایل گرد مثل بشقاب و لیوان برای کشیدن دایره)
چسب مایع
اکلیل یا چسب اکلیلی در صورت وجود
مسواک
قیچی
آموزش طرز ساخت کاردستی پوستر منظومه شمسی:
روش کار در این کاردستی ، روش تکه چسبانی یا کولاژ / کلاژ است.
ابتدا شکل دایره های سیارات را روی مقوا کشیده و ببرید.
برای این کار می توانید از پرگار استفاده کنید و یا از کودک بخواهد اشیای دایره شکل را در منزل پیدا کند و از آن ها استفاده کنید ( مثلا از بشقاب ، پیش دستی، لیوان و …)
در مرحله بعد شکل سفینه فضایی و حلقه دور سیاره زحل / کیوان را روی مقوا کشیده و ببرید.
در گام بعد؛ با رنگ گواش مثل شکل زیر دایره ها را رنگامیزی کنید.
قبل از چسباندن سیارات روی مقوای سیاه، بهتر است مانند عکس زیر به آن قدری نقش بدهید.
برای این کاریک مسواک بلا استفاده را برداشته و به رنگ سفید یا خاکستری روشن آغشته کنید. بعد نوک آن را طوری کشیده و رها کنید که قطرات رنگ به مقوا بپاشد. با این روش سیارکهای منظومه شمسی درست می شوند.

کاردستی منظومه شمسی
سپس سیاراتی را که در مرحله قبل درست کرده اید، روی مقوای سیاه بچسبانید.
کاردستی زیبای منظومه شمسی شما آماده است.
کاربردهای کاردستی منظومه شمسی:
به عنوان پوستر برای تزیین اتاق کودکان و نوجوانان
به صورت روزنامه دیواری یا بورد برای تزیین کلاس درس ، مدرسه و مهد کودک
آموزش اشکال هندسی / شکل دایره به کودکان
تقویت مهارت استفاده از قیچی و برش کاغذ توسط کودکان

رضا
سه شنبه / ۲۰ تیر / ۱۳۹۱, ۱۷:۱۳
این کاردستی فوق العاده زیبا با ارزان ترین مواد اولیه و دور ریختنی ها از جمله کارتن های خالی و لوله داخل دستمال آشپزخانه ساخته می شود. این نوع کاردستی ها علاوه بر افزایش خلاقیت کودکان به آنها دوستی با محیط زیست را یاد می دهد. تصویر کاردستی کامل شده را در دو نوع دخترانه – کاردستی قلعه ی پرنسس – و پسرانه – کاردستی قلعه ی دزدان دریایی – مشاهده می نمایید:
3303
کاردستی قلعه پسرانه با نقش دزدان دریایی
3305
کاردستی قلعه پرنسس با طرح دخترانه
آموزش این کاردستی ساده و زیبا در زیر آمده است.
توضیح : در تصاویر دو نوع مختلف از این کاردستی را مشادهده می نمایید. تصویر بالایی که درب قلعه به صورت قوسی برش داده شده است و نوع دیگری از قلعه که در تصویر زیر آمده و بالای آن به صورت دندانه ای بریده شده است. همچنین در تصویر بالایی استوانه ها فقط در چهار طرف کار گذاشته شده ولی در قلعه پایینی هم در بالا و هم در اطراف قلعه.
انتخاب نوع کاردستی به سلیقه شما بستگی دارد همچنین می توانید با ابتکار خود انواع دیگری از قلعه را بسازید. روش ارائه شده در زیر مربوط به قلعه پایینی است.
مواد لازم برای این کاردستی : کارتن خالی یک عدد – لوله داخل دستمال کاغذی آشپزخانه ۴ یا ۶ عدد – مقوای رنگی – نی یا چوب بستنی - قیچی - چسب – ماژیک
آموزش روش ساخت کاردستی قلعه :
ابتدا کارتن مقوایی را روی میز گذاشته و قسمت بالایی آن را مطابق شکل زیر به صورت دندانه دندانه ببرید.
3306
بعد با استفاده از کاغذ یا مقوای رنگی تکه های مثلث شکل را ببرید و با استفاده از نی یا چوب بستنی به صورت پرچم بالای لوله دستمال کاغذی بچسبانید.
سپس در پایین استوانه های مقوایی را حدود ۲ سانتیمتر برش دهید و آن را در بالای کارتن بچسبانید تا کاردستی شما شبیه شکل زیر شود.
3307
در این مرحله با استفاده از مقوا یا کاغذ رنگی در و پنجره قلعه را نقاشی کرده ، با قیچی ببرید و سپس در و پنجره را با چسب روی بدنه قلعه بچسبانید.
برای درختان نیز برگهای درخت را با استفاده از مقوای سبز بریده و روی تنه مطابق تصویر بچسبانید.
3308

امیدواریم با درست کردن این کاردستی زیبا ، لحظات شادی را با کودکانتان سپری کرده باشید.
در ضمن با درست کردن این کاردستی می توانید مفاهیم هندسی مانند دایره ، مثلث ، استوانه و مکعب مستطیل را به فرزندانتان یاد بدهید.
منتظر کاردستی های دیگر ما که با مواد بازیافت شده ساخته می شوند؛ باشید .

رضا
پنجشنبه / ۲۹ تیر / ۱۳۹۱, ۲۱:۴۹
جت کاغذی

دوستان عزیز امروز می خواهم به شما طرز درست کردن جت را آموزش بدهم. برای درست کردن این کاردستی نیاز به دو برگه ی ضخیم مربعی شکل داریم. قبل از آموزش جت باید در مورد دو نوع تا و طریقه ی نشان دادن آن در شکل به شما توضیح بدهم. دقت کنید نقطه چینی که برای این دو تا استفاده می شود با هم فرق می کند.

http://img.tebyan.net/big/1390/05/20110723104428180_valley.gif
شکل بالا نشان دهنده ی تا به سمت جلو می باشد.و این شکل نشان دهنده ی تا به سمت عقب می باشد.http://img.tebyan.net/big/1390/05/20110723104425372_mountain.gif
دستورالعمل اول


1. گوشه ی سی را به قسمت بی ببرید و آن را تا کنید.http://img.tebyan.net/big/1390/05/20110723104425530_step1.gif
2. دی را به نقطه ای کمی بالاتر از سی و بی برده و آن را تا کنید.http://img.tebyan.net/big/1390/05/20110723104426784_step2.gif
3. کاغذ را برگردانید.http://img.tebyan.net/big/1390/05/20110723104426926_step3.gif
4.لبه ی سی و بی و ای را به سمت لبه ی پاینی تا کنید.http://img.tebyan.net/big/1390/05/20110723104427101_step4.gif
5. کاغذ را کاملاً باز کنید.http://img.tebyan.net/big/1390/05/20110723104427371_step5.gif
6. با توجه به شکل تاهای رو به جلو و عقب را در امتداد خطوط نشان داده شده انجام دهید.http://img.tebyan.net/big/1390/05/20110723104427513_step6.gif
7. قسمت بی و سی را به سمت بالا تا کنید.http://img.tebyan.net/big/1390/05/20110723104427720_step7.gif
8. در هر دو طرف و در امتداد خطوط نشان داده شده تایی به سمت عقب انجام دهید.http://img.tebyan.net/big/1390/05/20110723104427910_step8.gif
9. باله ها را در امتداد علامت نشان داده شده به سمت پایین تا کنید.http://img.tebyan.net/big/1390/05/2011072310442837_step9.gif
10. در این مرحله اولین بخش کامل شده است.http://img.tebyan.net/big/1390/05/20110723104425721_step10.gif
دستورالعمل دوم


1.کاغذ را به نصف تا کنید و سپس تای آن را باز کنید. حالا لبه ی سی و دی را به نقطه ی نشان داده شده تا کنید.http://img.tebyan.net/big/1390/05/20110723104425816_step11.gif
2. در امتداد خطوط تایی به سمت عقب بزنید.http://img.tebyan.net/big/1390/05/20110723104425959_step12.gif
3. حالا آن را به نصف تا کنیدد.http://img.tebyan.net/big/1390/05/2011072310442670_step13.gif
4.بی و دی را در دو طرف به سمت پایین تا کنید.http://img.tebyan.net/big/1390/05/20110723104426165_step14.gif
5. بخش پنجم در این مرحله کامل شده است.http://img.tebyan.net/big/1390/05/20110723104426276_step15.gif
دستورالعمل اتصال


1. اولین بخش را در میان تای مرکزی بین سی و دی قرار دهید.http://img.tebyan.net/big/1390/05/20110723104426419_step16.gif
2.گوشه ی دی وسی را به سمت داخل اولین بخش تا کنید تا جت شما محکم شود. گوشه ی ای را به داخل پایه ی اولین بخش محکم تا کنید.http://img.tebyan.net/big/1390/05/20110723104426562_step17.gif
3. حال جت شما آماده است.http://img.tebyan.net/big/1390/05/20110723104426673_step18.gif

هانیه
جمعه / ۳۰ تیر / ۱۳۹۱, ۱۳:۴۲
3484

برای درست کردن این درختچه زیبا نیاز به مقداری پوست پسته و خمیر چینی و مقداری شاخه درخت و یک شاخه کوچک داریم. درست کردن این کار خیلی ساده هستش و نیازی به توضیح نداره امیدوارم خوشتون بیاد

3485

یادتون باشه که برای محکمتر شدن پوست پسته در خمیر بهتره از چسب چوب استفاده کنید.

3486

3487

زهرا
شنبه / ۳۱ تیر / ۱۳۹۱, ۱۰:۲۶
ساخت پرنده لوله ای

وسایل مورد نیاز:
http://img.tebyan.net/small/1391/03/20120609115822548_20111221153908333_boing.gif

چند برگ کاغذ رنگی (ما در این جا از پنج برگ استفاده کرده ایم)
http://img.tebyan.net/small/1391/03/20120609115822548_20111221153908333_boing.gif

چسب مایع
http://img.tebyan.net/small/1391/03/20120609115822548_20111221153908333_boing.gif

گیره آویز لباس
http://img.tebyan.net/small/1391/03/20120609115822548_20111221153908333_boing.gif

قیچی

برای ساختن پرنده لوله ای به طریق زیر عمل کنید:
1. ابتدا کاغذ های رنگی را به عرض متناسب (2.5 تا 3 سانتی متر) و طول های 8، 10، 12، 14، 16 سانتی متر ببرید.(می توانید طول های برش را بر اساس نیاز تغییر دهید)

2. انتهای آن ها را روی هم گذاشته و انتهای همگی را با چسب به هم بچسبانید. (می توانید از گیره برای نگهداشتن قسمت چسب خورده استفاده نمایید تا خشک شود.
3. پس از خشک شدن، شما باید چند نوار کاغذی رنگی داشته باشید که از یک طرف به هم چسبیده اند.

4. بالاترین کاغذ را با کمترین شعاع لوله کنید (کوچکترین لوله پرنده جلویی در شکل) و با چسب محکم کنید، کاغذ دوم با شعاع کمی بیشتر و تا آخرین کاغذ این کار را ادامه دهید.

3507

5. حالا بخش بدن پرنده آماده شده است. به سراغ دم می رویم، برای دم می توانید برش های کاغذ هم عرض یا کمتر از عرض بدن داشته باشید.
طول برش را از 5 تا 17 سانتی متر قرار دهید (5،8،11،14،17)

3508

mohadeseh
سه شنبه / ۰۳ مرداد / ۱۳۹۱, ۲۰:۰۲
چراغ سقفی با قاشق های یک بار مصرف
دیگه نوبت یک کار دستیه قشنگه برای دوستداران هنر کاردستی با وسایل ساده.

وسایل لازم :
بطری های نوشابه یا آب معدنی
قاشق های یک بار مصرف با رنگ دلخواه
لامپ
سرپیچ برای لامپ
مقداری سیم
چسب حرارتی
کاتر و سیم چین

3621

ابتدا ته بطری را به کمک کاتر می بریم مراقب دستاتون باشین اگر کار با کاتر براتون سخته با چاقو یا قیچی این کار را بکنید.

3622

دم تمام قاشق ها را با سیم چین می چینیم .تعداد قاشق ها بستگی به بزرگی و کوچیکی بطری داره .

3623

از ته بطری که بریده شده شروع می کنیم به چسباندن قاشق ها به طوریکه نوک قاشق رو به ته بطری باشه و دم شکسته اون رو به سر بطری.
یک دور را که چسباندیم دور بعدی را شروع به چسباندن می کنیم طوریکه هر قاشق وسط دو قاشق ردیف اول قرار بگیره .

3624

این کار را ادامه میدیم تا به انتهای بطری برسیم جائی که بطری باریک میشه و به دهنه میرسه .
چند تا قاشق را مطابق شکل با چسب حرارتی دایره وار به هم می چسبانیم این برای پوشش دادن دهنه بطریه .

3625

سیم را به سرپیچ وصل می کنیم و ته سیم را از سر بطری رد می کنیم.

3626

چراغ سقفی ما آمادست .معمولا در این چراع ها از لامپ هائی که وات پائینی دارن استفاده میشه.

3627

3628

امید وارم خوشتون اومده باشه:10:

سینا
سه شنبه / ۱۰ مرداد / ۱۳۹۱, ۱۴:۱۹
جاشمعی یا جاگلدانی

برای ساخت این وسیله ساده اما جالب، تنها به یک قوطی کنسرو، گیره چوبی لباس، ظرف شیشه*ای، وارمر یا گلدانی کوچک نیاز دارید.

قوطی کنسرو را شسته، برچسب آن را بکنید.


3756
قوطی را خشک کنید.

دور آن گیره*های لباس بزنید. سعی کنید گیره*ها حتما چوبی و ظریف باشند


3757
می*توانید داخل آن سبزه بگذارید یا با قرار دادن شمعی کوچک داخل ظرف شیشه*ای به عنوان جاشمعی از آن استفاده نمایید.

3758

3759

mohammad
سه شنبه / ۱۰ بهمن / ۱۳۹۱, ۲۲:۵۲
اریگامی را شاید بتوان ارزان ترین کاردستی دنیا نامید. اوریگامی هنری است ژاپنی که در آن کاردستی، فقط با استفاده از یک برگ کاغذ مربع شکل وتا کردن آن درست می شود.

http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2010/11/or-dog2.jpg (http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2010/11/or-dog2.jpg) در اینجا روش درست کردن اریگامی ساده سگ آموزش داده شده است. این اوریگامی برای سنین مهد کودک ، پیش دبستانی و اوائل دوره ابتدایی مناسب است.
ابتدا کاغذ مربع شکل را مانند تصویر زیر از قطر تا نمایید.

http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2010/11/or-Dog-KoodakCity.com-2-300x225.jpg (http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2010/11/or-Dog-KoodakCity.com-2.jpg)
حال یک تای دیگر هم – روی محور تقارن مثلث به دست آمده – بزنید و باز کنید . بعد مانند تصویر زیربرای درست شدن گوش این سگ، تای دیگری بزنید.
http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2010/11/or-Dog-KoodakCity.com-31-300x220.jpg (http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2010/11/or-Dog-KoodakCity.com-31.jpg)
گوش دیگر سگ را هم با تا زدن مثل شکل زیر درست کنید.
http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2010/11/or-Dog-KoodakCity.com-4-300x171.jpg (http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2010/11/or-Dog-KoodakCity.com-4.jpg) در این مرحله با یک تای دیگر، همانند عکس زیر دهان سگ را درست نمایید.

http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2010/11/or-Dog-KoodakCity.com-5-300x196.jpg (http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2010/11/or-Dog-KoodakCity.com-5.jpg) در این مرحله با کشیدن / یا چسباندن چشم و بینی اوریگامی سگ را کامل نمایید. برای چشم می توانید از چشم های عروسکی، عدس رنگ شده ویا یک تکه مقوای سیاه استفاده نمایید.

دhttp://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2010/11/or-Dog-KoodakCity.com-6-300x198.jpg (http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2010/11/or-Dog-KoodakCity.com-6.jpg) در صورت تمایل می توانید با باز کردن تای محل دهان، مثل شکل زیر، اریگامی سگ با دهان باز داشته باشید.

http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2010/11/dog-or.jpg (http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2010/11/dog-or.jpg) توضیح :
- یکی از انواع بسیار خوب کاغذ برای اریگامی کاغذ های کادو ( ساده و یا طرح دار) هستند که چنانچه مانند تصویر اول این نوشته دارای طرحی مرتبط و مناسب باشند، زیبایی اریگامی را دو چندان می کنند.
- برای دانش آموزان دوره ابتدایی می توانید متناسب سن آنها ، مفاهیم هندسی مانند مفهوم اشکال مربع، مثلث، محور تقارن و قطر را با درست کردن این اریگامی توضیح دهید.
این اوریگامی مناسب دوره پیش دبستانی و دبستان است.

mohammad
سه شنبه / ۱۰ بهمن / ۱۳۹۱, ۲۲:۵۵
بچه ها به خصوص دختر بچه ها علاقه خاصی به گل ها دارند و کاردستی گل برای آنها از جذابیت برخوردار است . کاردستی آسان و زیبای گل با کاغذ کشی، به مواد اولیه کمی نیاز دارد و به آسانی در مدت کوتاهی درست می شود. این گلهای زیبا می توانند برای تزیین اتاق کودکان و نیز خانه استفاده شوند.

http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2011/02/Koodakcity-f9-300x200.jpg (http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2011/02/Koodakcity-f9.jpg)
در ادامه روش درست کردن این گلهای زیبای کاغذی آموزش داده شده است:
مواد لازم برای این کاردستی زیبا، سه برگ کاغذ کشی ( یا دستمال کاغذی رنگی) در دو رنگ هماهنگ ( مثلا صورتی و بنفش یا زرد و نارنجی و..)
یک تکه کش نازک
و البته کمی حوصله وعلاقه!!!
ابتدا مانند عکس زیر سه لایه کاغد را روی هم قرار دهید.
http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2011/02/koodakcity-f1-300x148.jpg (http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2011/02/koodakcity-f1.jpg)
حال مانند تصویر زیر با دقت آن را به شکل آکاردئونی و یک در میان به زیر و به رو ، با گام های مساوی تا کنید ( شبیه درست کردن بادبزن کاغذی)
http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2011/02/Koodakcity-f2-300x156.jpg (http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2011/02/Koodakcity-f2.jpg)
پس از چند بار تا کردن، کاردستی به شکل زیر در می آید.
http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2011/02/Koodakcity-f3-300x130.jpg (http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2011/02/Koodakcity-f3.jpg)
حال مانند کودک تصویر زیر، وسط کار را با دست جمع نمایید.
http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2011/02/Koodakcity-f4-300x200.jpg (http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2011/02/Koodakcity-f4.jpg)
سپس وسط کار را با کش نازک ببندید. در صورت تمایل در این مرحله، می توانید سر گل برگها را با قیچی به صورت زیگ زاگ و یا به صورت قوس دار ببرید.
http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2011/02/Koodakcity-f5.jpg (http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2011/02/Koodakcity-f5.jpg)
در این مرحله به آرامی لایه های کاغذ را مانند شکل زیر از هم جدا نمایید و فرم دهید تا شکل مناسب را پیدا کند.
http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2011/02/Koodakcity-f6-300x200.jpg (http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2011/02/Koodakcity-f6.jpg)
http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2011/02/Koodakcity-f7-300x200.jpg (http://www.koodakcity.com/wp-content/uploads/2011/02/Koodakcity-f7.jpg)
پس از فرم دادن، گل زیبای شما آماده است.
این کاردستی آسان را می توانید با موادی مثل سفره های نازک و ورقهای پلاستیکی نازک هم درست کنید.
کاردستی این نوشته برای سنین مهد کودک ، پیش دبستانی و دبستان مناسب است و زمان درست کردن آن حداکثر ۱۰ دقیقه برآورد می شود.
از این کاردستی برای تزیین اتاق خواب کودک ، تزیین مهد کودک و مدرسه یا برای تزئین جشن تولد کودکان می توانید استفاده نمایید.

mohammad
سه شنبه / ۱۰ بهمن / ۱۳۹۱, ۲۲:۵۹
برای ساختن این ساز ساده احتیاج داریم به دوتا بشقاب کاغذی یک بار مصرف ؛ یک دستگاه پانچ ، روبان یا کاموا ، (یا به جای اون می تونیم از چسب استفاده کنیم .) و مقداری حبوبات (نخود یا لوبیا یا .....)

http://www.mamipic.com/image-942B_4D3ABF01.jpg (http://www.mamipic.com/share-942B_4D3ABF01.html)

ابتدا با دستگاه پانچ دور تا درو ظرفها رو سوراخ می کنیم .

http://www.mamipic.com/image-9527_4D3ABF01.jpg (http://www.mamipic.com/share-9527_4D3ABF01.html)

بعد حبوبات رو داخل یکی از بشقابها می ریزیم .

http://www.mamipic.com/image-6640_4D3ABF01.jpg (http://www.mamipic.com/share-6640_4D3ABF01.html)

بهتره از خود بچه ها برای ساختن وسایل بازی ساده کمک بگیریم , در این صورت از بازی با وسیله ایی که خودشون تو ساختنش سهیم بودن خیلی لذت می برن .

بعد دو تا بشقاب رو روی هم قرار می دیم .

http://www.mamipic.com/image-A18D_4D3ABF01.jpg (http://www.mamipic.com/share-A18D_4D3ABF01.html)

و با روبان یا کاموا دور تا دور اون رو می دوزیم .

http://www.mamipic.com/image-F4A0_4D3ABF01.jpg (http://www.mamipic.com/share-F4A0_4D3ABF01.html)

می تونیم از چسب برای چسبوندنش استفاده کنیم .

http://www.mamipic.com/image-9344_4D3ABF01.jpg (http://www.mamipic.com/share-9344_4D3ABF01.html)

http://www.mamipic.com/image-89D6_4D3ABF01.jpg (http://www.mamipic.com/share-89D6_4D3ABF01.html)

http://www.mamipic.com/image-D16A_4D3ABF01.jpg (http://www.mamipic.com/share-D16A_4D3ABF01.html)

می تونیم قبل از شروع به کار از کودک بخواهیم که پشت بشقاب رو که در واقع سفید هستش رو با مداد رنگی یا هر چیزی که دوست داره تزئین کنه .

mohammad
سه شنبه / ۱۰ بهمن / ۱۳۹۱, ۲۳:۰۶
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/11/01.jpgدر این آموزش کوتاه و جالب یاد می گیرید که چطور در کمترین زمان یخ های شفاف و کریستالی درست کنید و همه رو به شگفت بیارید!
تهیه آب مناسب

برای داشتن یخی شفاف، به آبی تمیز و بدون املاح نیاز داریم. هر چه املاح آب کمتر باشه، یخ هم شفاف تر میشه.
* البته عملاً آب خالص و بدون املاح وجود نداره. هر چقدر هم که آب خالص باشه، بالاخره مقدار خیلی کمی املاح درش وجود داره که دیگه از اون مقدار صرف نظر می کنیم.
چندین راه برای تهیه آب خالص و بدون املاح وجود داره:
۱- استفاده از دستگاه فیلتر آب
دستگاهی تحت عنوان فیلتر کننده آب، توی بازار پیدا میشه که کارش جدا کردن املاح، و تهیه آب خالصه. عملکردش مشابه دستگاه های آب شیرین کنه، با این فرق که آب شیرین کن ها، مقدار کمتری از املاح آب رو جدا می کنند.
۲- استفاده از آب مقطر آماده
بسته های آب مقطر آماده رو هم که میشه از داروخانه ها خرید.
جوشاندن آب


http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/11/boiling-water.jpg

بعد از تهیه آب مناسب، نوبت می رسه به مرحله مهم جوشاندن. آب رو به منظور از بین بردن حباب های هوا و متلاشی کردن ذرات ریز باقی موندش، به روش زیر می جوشانیم:


آب رو درون قابلمه کوچکی ریخته و بجوشانید.
قابلمه رو از روی حرارت بردارید و بگذارید تا سرد بشه.
برای دومین بار – مثل دفعه اول – آب رو به جوش بیارید.
از روی حرارت برداشته و صبر کنید تا خنک بشه.

انجماد


http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/11/03-300x240.jpg

حالا دیگه همه چی آمادست! فقط کافیه مثل یخ های معمولی که درست می کنید، آب رو درون قالب دلخواهتون بریزید و بزارید تو فریزر تا یخ ببنده.
مصرف

بعد از چند ساعت یخ ها رو خارج کنید. توی نوشیدنی دلخواهتون بندازید و لذت ببرید!
من معمولا از این ترفند موقعی استفاده می کنم که بخوام یخ های شکل دار درست کنم. قالب های شکل دار، مخصوصا اون هایی که طرح های پیچیده تری دارن، فقط با یخ های شفاف خوب از آب درمیان. من مدل ماهی و سیب این قالب ها رو دارم. که البته فقط ماهی رو بهتون توصیه می کنم! (+ (http://www.sz-wholesale.com/uploadFiles/upimg0%5CQ-fish-ice-box_164770.jpg))

mohammad
سه شنبه / ۱۰ بهمن / ۱۳۹۱, ۲۳:۰۹
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/How-to-make-cardboard-Dominos.jpg
احتمالا با بازی محبوب دومینو آشنایی دارید و شاید هم از حرفه ای هاش باشید! در هر صورت مطئمنم که شما هم مثل خوب می دونید که بازی کردن با دومینو های پلاستیکی چینی، هیچ وقت مثل یک دومینوی کلاسیک و اصیل لذت بخش نیست.
توی این آموزش یاد می گیرید که چطور میشه با کمترین هزینه، یک دست دومینوی کامل، کلاسیک و در عین حال حرفه ای ساخت. اساتید بزرگ همیشه میگن که “بازی های کلاسیک، باید وسایلشون هم باید دست ساز و کلاسیک باشه!”


برای کسانی که با دومینو آشنایی ندارند، از ویکی پدیا (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%88)، یک توضیح کوتاه نقل می کنم:
دومینو نوعی بازی است که به وسیلهٔ قطعه*های مستطیلی کوچکی انجام می*شود. یک دست دومینو معمولاً از ۲۸ عدد دومینوی مستطیلی تشکیل شده که هرکدام شامل دو مربع کنار هم هستند. روی هر مربع ۰، ۱، ۲، ۳، ۴، ۵ یا ۶ نقطه وجود دارد.
ازی دومینو شامل ساختن زنجیره*ای از دومینوهاست. بازی با یک دومینو شروع می*شود و برای اضافه کردن یک دومینو جدید باید یکی از مربع*های آن را با مربعی در یکی از دو انتهای زنجیر موجود جفت کنید (یعنی هر دو مربع تعداد یکسانی نقطه داشته باشند).
بازیکنان با تعداد مساوی دومینو شروع می*کنند و برنده کسی است که زودتر از همهٔ دومینوهایش را مصرف کند. اگر دومینوهای اضافه*ای وجود داشته باشند، در بانک بازی قرار می*گیرند. در هر نوبت هر بازیکن یک دومینو به زنجیر اضافه می*کند و اگر نتوانست، نوبت را به حریف واگذار می*کند و یک دومینو از بانک بر می*دارد (اگر بانک خالی نباشد).
دومینو یک بازی بسیار خوب و غیر قابل پیش بینی می*باشد چون احتمال میرود که یکی از بازیکنان تنها یک دومینو داشته باشد تا بازی را به انتها برساند اما با بسته شدن راه ممکن است تمام بانک را برای پیدا کردن دومینویی که راه اورا بسته بردارد و دومینوی مورد نطر را پیدا نکند و دست اخر بازی را واگذار کند اما این احتمال هم وجود دارد که باشمردن دومینوها که در دست خود و بر روی زمین وجود دارد بتواند بازی راببرد که این کار عملی می*باشد.
+ (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D9%88%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%88) از ویکی پدیا، دانشنامه آزاد


بسیار خوب، حالا که با اصول بازی آشنا شدیم، میریم که وسایلش رو بسازیم! :)
لوازم مورد نیاز

http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/tools.jpgمقوای ضخیم
تیغ موکت بری
چسب مایع
پانچ کاغذ
مداد
خط کش

کشیدن طرح کلی

به طور کاملا خلاصه، ما می خوایم ۲۸ عدد دومینو، هر یک به طول ۵ و عرض ۲٫۵ سانتی متر بسازیم.
بنابراین با استفاده از مداد و خط کش، جای دومینو هارو روی مقوا می کشیم تا بعد بتونیم کار برش رو انجام بدیم.
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/Drawing-300x225.jpg
پس ما الان ۲۸ عدد خونه مستطیلی داریم:
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/squares-300x225.jpg
برش

با استفاده از نیغ موکت بری، خطوط رو ببرید.
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/Cutting-300x225.jpg
بنابراین، الان ۲۸ عدد مستطیل تقریبا هم اندازه داریم:
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/FNYZD2JGQWF8XBE.MEDIUM-300x225.jpg
ساخت دایره

همونطور که می دونید هر عدد دومینو، دو طرف داره، راست و چپ. که هر کدوم از این طرف ها، یک عددی دارند و این اعداد به وسیله دایره ها مشخص میشه!
راه های زیادی وجود داره که بشه این دایره ها رو روی دومینو ها نشون داد. مثلا استفاده از پولک، ماژیک و…
اما من با توجه به وسایلی که داشتم، یک راه متفاوت و خلاقانه برای ساخت دایره پیدا کردم. استفاده از پانچ!
یعنی با استفاده پانچ تعداد زیادی دایره سیاه درست می کنم و بعد با چسپ به دومینو ها می چسبونمشون!
برای این که دایره ها به خوبی مشخص باشن، بهتره که رنگ سیاه رو انتخاب کنیم. پس تعدادی کاغذ سیاه پیدا کنید و شروع کنید به پانچ کردن! مثلا من از قسمت های سیاه رنگ روزنامه دنیای بازی استفاده کردم! (http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/FX7HVZWGQWFK9CF.MEDIUM.jpg)

http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/Make-circles-300x225.jpg
بعد از این که پانچ کردن تموم شد، در دستگاه رو باز کنید و دایره های ایجاد شده رو بیرون بریزید. احتمالا تعدادی از دایره ها نصفه و نیمه هستند، اونا رو از بقیه جدا کنید.
یادتون نره که برای یک دست دومینوی کامل، به ۱۶۸ تا دایره نیاز داریم!
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/FT5PIF5GQWF8XBH.MEDIUM-300x225.jpg
… > الان که داشتم این پست رو می نوشتم، یک ایمیل برام اومد (http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/2011-08-12_1413.png) و به خاطر این آموزش یک جایزه ناقابل دریافت کردم! :)
چسباندن

> این مرحله نیازمند حوصله بسیار است!
حالا وقتشه که دایره هارو به دومینو ها بچسبونیم. اول ما باید بدونیم که هر دومینو چند دایره در چپ و راستش نیاز داره… همه چیز در عکس زیر مشخصه!
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/300px-Dominomatrix.svg_-150x300.png (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/8d/Dominomatrix.svg/300px-Dominomatrix.svg.png)
روی عکس کلیک کنید تا اندازه اصلیش نمایش داده بشه.
حالا که تکلیفمون مشخص شد، کارو شروع می کنیم. یک دایره بردارید و زیرش چسپ بزنید:
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/F4O62N2GQWFK9CH.MEDIUM-300x225.jpg
و در جای مشخصش بچسبونید.
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/F07LC57GQVYPUB0.MEDIUM-300x225.jpg
نکته: بهتره قبل از هر چیز، با مداد وسط دومینو ها خط بکشید تا قسمت چپ و راست از هم جدا بشن.
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/FLZ5D7BGQWFFDR4.MEDIUM-300x225.jpg
به همین ترتیب، با صبر و حوصله کافی، بقیه دومینو ها رو هم کامل کنید:
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/FYT023IGQWF8XBJ.MEDIUM-300x225.jpg
کار ما تموم شد!
و این هم یک دست دومینوی کامل مقوایی، که با حوصله کافی ساختیم:
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/FKRS0KHGQX1VLKJ.MEDIUM-300x225.jpg
همه چیز آمادست، برید و بازی رو شروع کنید!
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/FDWSQXXGQWFK9CQ.MEDIUM.jpg (http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/FDWSQXXGQWFK9CQ.MEDIUM.jpg)

mohammad
سه شنبه / ۱۰ بهمن / ۱۳۹۱, ۲۳:۱۱
یک ایده خوب برای استفاده دوباره از پوست ساندیس!
این پاکت علاوه بر کاربردی که داره، بچه ها رو به بازیافت، استفاده دوباره از مواد و زندگی سبز تشویق می کنه و بهشون یاد میده که چطور با لوازم دور انداختنی، چیزای مفید و به درد بخور بسازن. پس از همین امروز شروع کنید و دیگه هیچ پوست ساندیسی رو دور نریزید! ^_^
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/Recycled-Juice-Pouch-Lunch-Bag.jpg

سطح آموزش: متوسط
زمان مورد نیاز: ۳۰ دقیقه


لوازم مورد نیاز۱۴ عدد پوست ساندیس
چاقوی تیز
چرخ خیاطی
نخ
قیچی
مقداری روبان رنگی (اختیاری)
پارچه چسبی (http://www.shop4curtains.me.uk/ekmps/shops/shop4curtains/images/25mts-velcro-hook-tape-20mm-stick-on-white--10-p.jpg) (+ (http://farsilookup.com/e2p/seek.jsp?lang=fa&word=Velcro)) – (اختیاری)

آماده سازی

۱- چند تا ساندیس بخرید و بدید بچه ها نوش جان کنند! بعد پاکت های خالیشو جمع کنید.

۲- حالا با استفاده از یک چاقوی تیز، زیر پاکت ها یک شکاف بزرگ ایجاد کنید. (لازم نیست دقیق و تمیز باشه، چون تو کار دیده نمیشه!)
← دقت کنید که به خودتون یا کناره های پاکت آسیب نزنید.
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/F87BXTRFYIZ3R3K.MEDIUM-300x199.jpg
۳- پاکت هارو با آب و صابون تمیز بشورید و صبر کنید تا خشک بشن.

۴- بعد از خشک شدن، صافشون کنید.
دوخت پاکت ها

♥ لطفا با دقت این مراحل رو دنبال کنید تا گیج نشید!
۱- دو تا از پاکت هارو بزارید کنار هم، طوری که لبه هاشون کمی روی هم باشه. با استفاده از چرخ خیاطی لبه هارو به هم بدوزید.
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/Sewing-the-pouches-together-300x199.jpg
۲- همین کارو با دو تا پاکت دیگه، دوباره انجام بدید. با این کار الان دوتا دسته دوتایی پاکت داریم.
۳- دوتا دسته رو به صورت عمودی روی هم بزارید و وسطشون رو بدوزید. یعنی یک دسته در بالا و یکی در پایین. با این کار یک دسته چهارتایی درست میشه.
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/FU5CKFRFYIZ42YZ.MEDIUM-300x199.jpg
۴- مراحل ۱ تا ۳ رو دوباره تکرار کنید تا یک دسته چهار تایی دیگه هم بسازید. تا اینجا دوتا دسته چهار تایی داریم.
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/2-2-set-300x199.jpg
۵- حالا دو تا پاکت جدید بردارید و به صورت عمودی به هم بدوزید.
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/top2bottom-300x199.jpg
۶- مرحله قبل رو دوباره تکرار کنید. با این حساب ما الان دو تا دسته چهار تایی و دو تا دسته دوتایی داریم.
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/2-2-4-4-300x199.jpg
۷- تا اینجا ما جلو، عقب و کناره های پاکت رو درست کردیم. می مونه قسمت زیر پاکت. همونطور که می دونید، عرض (قاعده) قسمت زیری دقیقا باید برابر عرض دسته چهارتایی باشه. پس برای این کار ما مجبوریم که از دوتا پاکت استفاده کنیم و اضافاتش رو ببریم.
دو تا پاکت جدید بردارید. از یکی از پاکت ها مقداری ببرید تا وقتی دو تا پاکت رو به صورت رو در رو کنار هم می زاریم، به اندازه عرض دسته چهارتایی بشه. به عکس زیر نگاه کنید تا بهتر متوجه بشید:
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/pockets.png
در تصویر زیر دسته چهار تایی و دو پاکت ترکیب شده مشخصه:
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/pockets-300x199.jpg
اتصال دسته ها

۱- دسته های جلویی و عقبی (دو تا دسته چهارتایی) رو به دسته زیری بدوزید.
۲- دو تا دسته کناری رو هم به دسته زیری بدوزید.
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/Constructing-the-lunch-bag-300x199.jpg
دسته های به هم دوخته شده از پشت به این صورت دیده میشن:
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/F5YDKKPFYIZ48BS.MEDIUM-300x199.jpg
۳- حالا دسته های جلویی و عقبی رو به دو دسته کناری بدوزید.
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/F3MRYZ1FYIZ48BP.MEDIUM-300x199.jpg
۴- الان پاکت ما کامل شده و می تونید دیگه ادامه ندید! اما اگه یکم دیگه حوصله داشته باشید، یک دسته قشنگ هم بهش اضافه می کنیم تا کامل تر بشه!

اتصال روبان

۱- یک تیکه پارچه چسبی، در وسط دسته های جلویی و عقبی قرار بدید.
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/add-daste-300x199.jpg
۲- هر سر روبان رو بین یکی از پارچه های چسبی و پاکت بزارید و با چرخ خیاطی بدوزید.
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/dohkte-daste-300x199.jpg
۳- و اینک پاکت شما کاملا آمادست!
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/08/daste-199x300.jpg
استفاده کنید و از بازیافت لذت ببرید!

mohammad
سه شنبه / ۱۰ بهمن / ۱۳۹۱, ۲۳:۱۳
توی این آموزش به شما نشون میدم که چطور با کمترین هزینه و زمان ، یک دستبند نخی زیبا و شیک برای خودتون درست کنید.

به جرات میتونم بگم که دستبند های نخی یا پاراکورد ها جزو پرطرفدار ترین لوازم بین مردم به حساب میاد . با استفاده از این آموزش دیگه لازم نیست پول اضافی برای خرید این دستبند ها بدید و حتی میتونید به تعداد زیاد درست کنید و ازشون کسب درآمد داشته باشید .
این دست بند ها رو به سلیقه خودتون میتونید با رنگ های مختلف تهیه کنید و ازشون لذت ببرید . کمی سلیقه میخواد و اندکی حوصله .

سطح آموزش : حرفه ای زمان مورد نیاز : ۳۰ دقیقه – ۱ ساعت
هزینه : کم

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/04/Paracord-bracelet-with-a-side-release-buckle.jpg
لوازم مورد نیازنخ مخصوص دستبند (پاراکورد)
قلاب
متر یا خط کش
فندک یا کبریت
قیچی

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/04/lavazem-300x189.jpg
اندازه گیری مچ

نخ رو دور دستتون بپیچید و نقطه تقاطع رو با دست نگه دارید :
http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/04/dore-dast-300x225.jpg
سپس این مقدار رو که مساوی ، اندازه دور دستتون هست ، با خط کش اندازه بگیرید :
http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/04/andaze-300x120.jpg
اتصال قلاب به نخ

دو طرف نخ رو روی هم بزارید و بکشید تا با این کار بتونید وسط نخ رو پیدا کنید . وسط نخ رو بگیرید و از ته قلاب رد کنید :
http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/04/etesal-300x193.jpg
حالا ته نخ رو گرفته و بکشید تا کاملا سفت بشه . یعنی به قلاب گره بزنید :
http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/04/gere-300x129.jpg
پیدا کردن مقدار طول دستبند

همونطور که میدونید هر قلاب دو تیکه داره که توی هم فرو رفتند . تیکه دوم رو از قسمت اصلی جدا کنید و در طول نخ بکشید :
http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/04/tole-dastband-300x157.jpg
فاصله بین دو قسمت قلاب ، باید هم اندازه قطر دستتون باشه که توی مرحه دوم اندازه گیری کردید + ۲٫۵ سانتی متر . چرا ؟ چون اگه دقیقا هم اندازه قطر دستتون بگیرید ، دستبند تنگ میشه . پس هر اندازه ای که دستتون قطر داره ، بهش ۲٫۵ سانتی متر اضافه کنید :
http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/04/bezafe-dovanim-300x99.jpg
گره زدن

به گره ای که توی ساخت این دستبند استفاده شده ، اسامی مختلفی نسبت داده شده که همگی به یک نوع گره اشاره دارند . “کوک کبرا” ، “Solomon bar” و “سینت پرتغالی (http://en.wikipedia.org/wiki/Chain_sinnet)” از این قبیل اند .

نخ سمت چپ رو بگیرید و به صورت صاف – مطابق عکس – زیر دو رشته نخ اصلی قرار بدید :

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/04/gere1-262x300.jpg
حالا نخ سمت راست رو گرفته و از زیر نخی که به صورت صاف قرار داده بودید رد کنید و بعد از بین حلقه ای که پیش روتون هست عبور بدید . اگه توضیحات من رو همراه با عکس ها دنبال کنید ، بهتر متوجه منظورم میشید :
http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/04/gere2-300x215.jpg
نخ ها رو محکم کنید (فقط به اندازه ای که پایدار باشن) . سپس نخ سمت راست رو گرفته و از زیر دو نخ اصلی رد کنید . بنابراین نخ سمت چپ از زیر نخ سمت و روی دو نخ اصلی رد میشه . دقیقا از توی حلقه سمت راست :
http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/04/gere3-300x256.jpg
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/04/gere4-272x300.jpg
بنابراین شما الان یک گره کامل دارید . به همین ترتیب گره های دیگه رو درست کنید . پس از انجام چندین گره ، توی این کار خیلی سریع خواهید شد .
تکمیل گره ها

ساختن گره ها رو تا زمان پر شدن فضای بین دو قسمت قلاب ادامه بدید :
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/04/gere5-277x300.jpg
گره ها باید خیلی منظم پشت سر یکدیگر قرار بگیرند . دقت کنید که همه گره ها رو با یک مقدار مساوی فشار گره بزنید تا در آخر اندازه گره ها یکسان بشه :
http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/04/gere6-300x105.jpg
برش قسمت های اضافی

با استفاده از قیچی نخ اضافی رو ببرید و سپس با استفاده از فندک قسمت بریده شده رو برای جلوگیری از ریش ریش شدن ، محل بریده شده رو با دقت بسوزونید . مقدار کمی که قسمت مورد نظر حرارت دید ، خیلی سریع با دست روش ضربه بزنید تا جلوی سوختگی بیشتر گرفته بشه . دقت کنید که این نخ به خاطر الیافش حرارت خیلی زیادی میگیره و باید حین خاموش کردن شعله مراقب باشید . و حتی برای ایمنی کامل و تمیز تر شدن کار ، میتونید از هویه برقی استفاده کنید :
http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/04/gere7-300x225.jpg
لذت ببرید!

اگه همه مراحل رو درست انجام داده باشید ، دستبند شما باید چیزی شبیه به عکس های زیر باشه و اگه اینطور نیست نا امید نشید ! این کار نیاز به تمرین ، حوصله و تجربه بیشتری داره . باز هم مراحل رو تکرار کنید و یا از افراد با تجربه در این زمینه کمک بگیرید . آموزش زنده خیلی بهتر از نوشته و عکسه !

mohammad
سه شنبه / ۱۰ بهمن / ۱۳۹۱, ۲۳:۱۶
بعضی از آموزش ها هستن که خودم بارها تستشون کردم و خیلی دوستشون دارم، مثلا این یکیشه!
با استفاده از روش ساده ای که یاد میدم، به راحتی قادر خواهید بود طرح های زیبایی مثل اسم، اشکال ساده و… روی نون تُست دربیارید.
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/toast-stencils.jpg

سطح آموزش: متوسط زمان مورد نیاز: نیم ساعت
هزینه: کم
مواد مورد نیازیک بسته نان تُست
مارگارین یا کره (کمی به اطراف می پاشه!)
کاغذ معمولی (یا در صورت امکان کاغذ روغنی)
مداد
چاقو (برای پخش کردن مواد)
قیچی (برای برش کاغذ)
در صورت تمایل: خط کش ، تیغ و …

طراحی

http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/materials1.jpg
با استفاده از مداد طرح مورد نظرتون رو روی کاغذ بکشید. (اینجا طرح پک من (http://www.google.com/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CCMQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.thepcmanwebsite.com%2Fmedia%2 Fpacman_flash%2F&rct=j&q=pac%20man&ei=MO4uTrvAMYbE8QP638RU&usg=AFQjCNG8x5wEzsNWWP_KMYR5uHT60RhulQ&sig2=uRUGgpbxsEhDvHNplDyJpg&cad=rja) کشیده شده!)
بعد با استفاده از قیچی، خیلی تمیز دور طرح رو ببرید و جدا کنید.
پس حالا یک کاغذ دارید که طرح مورد نظرتون از توش بریده شده. ما با این کاغذ کار داریم!
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/faczhgvgc4g8ktt-medium1.jpg
کره مالی

بسیار خوب، کاغذ (قسمت خالیش) رو بزارید روی نون تُست.
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/applying-a-stencil.jpg
یک لایه کامل مارگارین یا کره روش بکشید. طوری که سطح طرح کاملا پوشیده بشه:
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/margarin.jpg
کاغذ رو بردارید. خواهید دید که طرح مورد نظر ما به صورت کَره ای روی نون حک شده!
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/design.jpg
برشته کردن

حالا وقتشه که طرح رو تثبیت و نون رو برشته کنیم!
برای این کار هم محدودیتی وجود نداره، اجاق گاز، گریل، فِر، کباب پز و خلاصه هرچی دم دست دارید! فقط کافیه یکی دو دقیقه (نه بیشتر!) نون رو روش بزارید تا برشته بشه.
http://baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/bake.jpg

mohammad
یکشنبه / ۱۵ بهمن / ۱۳۹۱, ۲۳:۵۰
http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/Friends-Are-Easy-To-Make.jpg
راستش را بخواهید دیگر در این روزگار سرگرمی روزانه خیلی از بچه ها شده بازی با کامپیوتر و ایکس باکس. در این زندگی شهری دیگر کمتر کودکی را می بینم که موهای عروسکش را شانه کند یا برای عروسک دوست داشتنی اش لباس بدوزد! کاری که تا همین چند سال پیش خیلی متداول بود.
شاید خوب باشد که در این زندگی شلوغ، در عصر کنسول های خانگی، در یک صبح دل انگیز بنشیدید و عروسکی پارچه ای بسازید! عروسکی که لذتش چندین برابر عروسک های انبوه کارخانه ای چینی است!سطح آموزش: متوسط زمان مورد نیاز: ۳۰ تا ۴۵ دقیقه
هزینه: کم
لوازم مورد نیازپارچه پشمی
لوازم خیاطی
چرخ خیاطی (اختیاری)
پلی استر (نوعی الیاف مصنوعیه – برای پر کردن داخل عروسک)
قیچی

طراحی

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/Monster-Design-300x225.jpg
قدم اول برای ساخت یک عروسک پارچه ای، کشیدن شکلش روی کاغذه. اول شکل عروسکی رو که می خواید بسازید، توی ذهنتون مجسم کنید و بعد روی کاغذ بکشیدش. (از زاویه رو به رو). مثلا یک همچین چیزی (http://www.instructables.com/files/deriv/FCP/DZFR/GC1KVBEM/FCPDZFRGC1KVBEM.MEDIUM.jpg). سپس دورش رو با قیچی ببرید و طرح رو از توی کاغذ دربیارید.
پارچه رو از وسط تا کنید تا دولایه بشه. (برای محکم شدنش می تونید از چند تا پونز استفاده کنید.)
طرح کاغذی رو روش بزارید و با مداد دورش رو بکشید (http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/F7M5JCZFIIE5E58.MEDIUM.jpg).
حالا اگه کاغذ رو بردارید، باید طرح عروسک روی پارچه دیده بشه.
دوخت

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/The-Sewing-Part-225x300.jpg
بعد از انتقال طرح مورد نظر روی پارچه نوبت این میرسه که دو تا پارچه رو به هم بدوزیم. (+ (http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/FVQZUYAFIIE5DYP.MEDIUM.jpg)) اگه یک چرخ خیاطی دارید که عالیه! اگر نه، با حوصله یک جا بشینید و بدوزید.
از یک قسمت شروع کنید و دور طرح رو بدوزید. یادتون نره که در انتها یک قسمت ۲ تا ۴ سانتی متری باز بزارید تا از اون طریق بتونیم پلی استر رو داخل پارچه فرو کنیم.
حالا با قیچی دور خط دوخت رو ببرید تا عروسک از پارچه جدا بشه:
http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/Dont-Run-with-Scissors-300x225.jpg
برگردان

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/F09AR1EFIIE5DYS.MEDIUM-300x225.jpg
این مرحله خیلی جالبه! باید سطح رویی رو که جای دوخت داره یبرید داخل و سطح داخلی رو بیارید بیرون. برای این کار هم از همون چند سانتی که باز گذاشتیم، استفاده می کنیم.
پر کردن

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/Feeding-Time-225x300.jpg
بعد از این همه کار، عروسک شما حسابی گرسنه شده و باید شکمش پر بشه!
مواد زیادی برای این کار وجود داره. پلی استر، شن، ماسه، سنگ ریزه، کاه و خیلی چیزای دیگه. برای دفعه اول، من پلی استر رو پیشنهاد می کنم.
از قسمت باز گذاشته شده، مواد رو داخل عروسک بریزید تا جایی که حسابی پر و سفت بشه. در آخر شکاف رو بدوزید تا مواد خارج نشه.
چشم چشم دو ابرو،…!

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/Hair-and-Makeup-300x225.jpg
ظاهر کلی عروسک ما درست شده و فقط مونده چشم و دهان.
با چند تیکه پارچه و نخ و سوزن خیلی راحت می تونید این کارو انجام بدید.
♥ عروسک دست ساز شما آمادست، ازش لذت ببرید! ;)

mohammad
یکشنبه / ۱۵ بهمن / ۱۳۹۱, ۲۳:۵۲
همه ما خاطرات خوشی با خمیر بازی داریم و شک ندارم که شما هم دوست دارید بدونید چطور میشه این خمیر مفرح و سرگرم کننده رو توی و اونم با هزینه ای کم خونه درست کرد. پس با من همراه باشید!
سطح آموزش: متوسط هزینه: کم
زمان مورد نیاز: یک ساعت


مواد مورد نیاز

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/ingredients1.jpg


۲ لیوان آرد
۲ لیوان آب گرم
۱ لیوان نمک
۲ قاشق روغن گیاهی
۱ قاشق کرم تارتار (پتاسیم بی تارتاریت که نوعی نمک ترشه.)
رنگ خوراکی (مایع یا پودر)
مقداری روغن خوشبو کننده (اختیاری)

آماده سازی خمیر

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/fdbtpg8kl5ev0fb2op-medium.jpg
همه مواد را درون ظرفی بریزید.
پیشنهاد: از یک ظرف کهنه، قدیمی و نسوز استفاده کنید!
سپس روی شعله ی کم، هم بزید. هنگامی که مواد حالت خمیری گرفت، ظرف رو از روی شعله بردارید.
نکته: به خمیر دست بزنید، اگر چسبنده بود هنوز آماده نشده و باید هنوز روی شعله هم بزنید. تصویر زیر خمیر رو در مراحل آماده سازی نشون میده.
http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/steps.jpg
خمیر آماده شده:
http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/fg7o5c8l2nev0fb2su-medium.jpg
رنگ آمیزی

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/fx98zfo4osev0fb2ze-medium.jpg
مقداری از خمیر رو جداکرده و یک قطره رنگ خوراکی روش بریزید و با دست ورز بدید تا رنگ بگیره.
این کارو با رنگ های مختلف برای دیگر قسمت های خمیر انجام بدید و گلوله های رنگارنگ خمیری درست کنید.
http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/F2VKPKH3SBEV0FB319.jpg

mohammad
یکشنبه / ۱۵ بهمن / ۱۳۹۱, ۲۳:۵۴
شاید این آموزش ساده ترین راه برای ساخت یک مهر شخصی باشه. این آموزش به شما نشون میده که چطور بدون دستگاه ، با کمترین هزینه و زمان برای خودتون مهر های متنوع بسازید.
تا مدت ها پیش خود من همیشه توی اینترنت دنبال یک آموزش درست و حسابی در این زمینه می گشتم، تا بتونم یک مهر ساده برای خودم درست کنم، اما متاسفانه همیشه آخرش به لینک خرید دستگاه و… برخورد میکردم.
این آموزش برای کسایی که مثل من دنبال یک آموزش درست و حسابی و ساده برای ساخت مهر هستن خیلی مفیده و میتونه در وقت و هزینه های اضافی صرفه جویی کنه. البته مهری که توی این آموزش یاد میگیرید بسازید، خیلی ساده هست و فقط برای کارهای شخصی کاربرد داره و البته تجربه جالبیه!
سطح آموزش : ساده زمان مورد نیاز : ۳۰ دقیقه
هزینه : کم

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/05/04.jpg
لوازم مورد نیازیک بسته پاک کن : فقط برای این که اگه مشکلی توی کارتون پیش اومد بتونید از اول شروع کنید و گرنه یک دونه کافیه)
تیغ برش یا چاقوی ساده
خودکار (دقت کنید که سر خودکار حالت توپی داشته باشه) ، (+ (http://www.binbin.net/photos/generic/cro/cross-century-ii-medalist-ballpoint-pen.jpg))
مداد
یک تکه کاغذ
استامپ

ترسیم طرح مورد نظر

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/05/00.jpg


پاک کن رو روی کاغذ بزارید و دورش رو با مداد بکشید.
سپس طرح مورد نظرتون رو که قراره روی پاک کن قرار بگیره، توی اون کادر ترسیم کنید.

دقت کنید که طرح تا حد ممکن ساده باشه، چرا که طرح های پیچیده و با جزییات زیاد معمولا توی این روش خوب از کار درنمیان.


در آخر کل خطوط رو – بجز کادر دور پاک کن – پر رنگ کنید.

انتقال طرح روی پاک کن

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/05/01.jpg
حالا کاغذ رو روی پاک کن برگردونید، به طوری که کادر طرح، کاملا دور پاک کن رو بپوشونه.
در این حالت شما خطوط رو از پشت کاغذ میبینید. با خودکار (با سر توپی شکل) روی خطوط رو پر رنگ کنید. دلیل استفاده از خودکار با سر توپی، اینه که ما میخوایم به ظاهر پاک کن آسیبی نرسه. از وسایل دیگه ای هم که سرشون حالت توپی داره میتونید استفاده کنید.
حالا اگه کاغذ رو بردارید، میبینید که طرح بصورت قرینه روی پاک کن منتقل شده. پس موقعی که از مهر استفاده کنید، طرح به صورت درست روی کاغذ می افته.
تراشیدن طرح از روی پاک کن

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/05/02.jpg
حالا وقت اون رسیده تا طرح مورد نظرتون رو از روی پاک کن در بیارید.
برای این کار شما دو تا راه دارید : اولین راه اینه که دور طرح رو بتراشید تا خود طرح از سطح پاک کن بیرون بزنه. اما راه دوم که راحت و زیبا تره، اینه که خود طرح رو از سطح اطرافش خارج کنید. یعنی داخل طرح رو خالی کنید تا طرح از محیط اطرافش پایین تر قرار بگیره.
خیلی آرام و با دقت برش رو انجام بدید، با هر وسیله ای که فکر میکنید نتیجه بهتری میگیرید.
برای این که بهتر بتونید روش مورد نظرتون رو انتخاب کنید، من نوع برش رو در هر دو حالت قرار دادم.
مهر زدن

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/05/03.jpg
وقتشه که مهر رو توی استامپ بزنید و اولین اثرش رو روی کاغذ ببینید. هیچ چی مثل مهر دست ساز خود آدم نمیشه!
هر قسمت از کار که مشکل داشت میتونید با کمی برش مجدد اصلاحش کنید.
- توی عکس، بالایی نتیجه روش اول و پایینی نتیجه روش دوم هست.
مهر بزنید و لذت ببرید!

mohammad
یکشنبه / ۱۵ بهمن / ۱۳۹۱, ۲۳:۵۵
از کیفیت که بگذریم، شاید دلیل قیمت بالای خیلی از فلش مموری ها قابی باشه که واسشون طراحی شده.
به کمک این آموزش دیگه لازم نیست پول اضافی صرف خرید فلش مموری بکنید. یک فلش مموری ساده بخرید و خودتون با استفاده از لگو یک قاب جالب براش درست کنید.
به نظر من ظاهر جذاب و زیباتری هم نسبت به فلش مموری های آماده داره!
سطح آموزش : ساده زمان مورد نیاز : ۳۰ دقیقه
هزینه : کم
http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/Lego-USB-Stick.jpg
ساخت قالب

فلش مموری رو از توی قالبش خارج کنید. اکثرا این کار به راحتی صورت میگیره.
اگه خوش شانس باشید، میتونید بدون برش و کارهای اضافی، یک لگو درست اندازه کیتی که خارج کردید پیدا کنید. اگر نه، میتونید با استفاده از تلفیق دو تا لگو، یک لگو اندازه کیت فلش مموریتون بسازید یا این که از لگوها با اندازه های مختلف استفاده کنید.
http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/Creating-The-Case.jpg
اندازه لگو خیلی مهمه، چرا که اگه کوچیک تر باشه، کیت یا داخل نمیشه و یا خیلی بهش فشار میاد و اگر بزرگ تر باشه، داخل لگو ثابت نمیشه.
برای برش از یک چاقوی کوچیک (همه کاره) و برای چسباندن از چسب قطره ای استفاده کنید.
اتصال و کامل کردن قالب

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/Installing-the-stick.jpg
برای این که سر USB بیرون باشه، باید یک شیار در جلوی لگو ایجاد کنید. با استفاده از یک چاقوی کوچک این کار به راحتی صورت میگیره.
چسب زدن

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/Securing-the-stick.jpg
تمام قسمت های کیت رو به وسیله چسب محکم کنید. همچنین لبه های لگو رو نیز آغشته به چسب کرده تا برای چسباندن تکه دوم آماده شوند.
سعی کنید خیلی تمیز چسب کاری رو انجام بدید، تا در آخر لگو سطحی براق داشته باشه.
چسباندن تکه دوم

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/chasb.jpg
لبه های تکه دوم رو آغشته به چسب کرده و روی تکه اول بچسبانید. بعد از خشک شدن، سطح لگو رو با استفاده از یک دستمال کاغذی و جلا دهنده ها کاملا پاک و براق کنید.
استفاده

http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/lamp-led.jpg
فلش مموری شما آمادست و می تونید ازش استفاده کنید.
برای زیباتر شدن نتیجه کار، بهتره از فلش مموری هایی که دارای لامپ LED هستند استفاده کنید.
http://www.baghbagho.com/wp-content/uploads/2011/07/F6G3COH1RNEP281NK9.jpg

zizi6275
جمعه / ۳۰ فروردین / ۱۳۹۲, ۱۳:۳۵
هیچ کدوم عکس نداره
این چه وضعیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟:sorrow::mad::mad:

paria
جمعه / ۲۴ خرداد / ۱۳۹۲, ۱۲:۴۳
7440
با استفاده از شونه تخم مرغ

زهرا
یکشنبه / ۲۶ خرداد / ۱۳۹۲, ۱۲:۰۱
تخم مرغ عروسکی


وسایل مورد نیاز:

1- برگه a4 رنگی

2- چسب مایع(چسب چوب)

3- ماژیک

4- قیچی

5- سوزن ته گرد

6-نخ کاموایی (پنبه - الیاف)

ابتدا تخم مرغ ها را آب پز کنید ، بعد از سرد شدن بر روی آن چسب چوب بزنید، سپس نخ کاموایی را به دور آن بپیچید.
گوش و صورت عروسک ها را بر روی کاغذ بکشید و دور ان را ببرید، بر قسمت های بینی و دهان را بوسیله ماژیک نقاشی کنید.برای چشمها از سوزن ته گرد مشکی استفاده کنید و کاغذ ها را به تخم مرغ ها وصل کنید.


7484

7485

7486

7487

الهه
دوشنبه / ۱۱ شهریور / ۱۳۹۲, ۱۶:۲۵
مواد لازم برای درست کردن کاردستی ساعت برای کودکان عبارتند از:
بشقاب یکبار مصرف ، برچسب اعداد ، کاغذ یا مقوای رنگی ، پونز یا سوزن ته گرد یا میخ ، پاک کن ، قیچی و چسب.
طرز درست کردن کاردستی ساعت:
ابتدا از کودک بخواهید برچسب اعداد را دور تا دور بشقاب بچسباند. برای اینکار یک ساعت را به عنوان نمونه جلویش قرار دهید تا جای اعداد را اشتباه نکند.
سپس روی کاغذ رنگی یا مقوا، عقربه ها را به صورت پیکان نقاشی کرده و از کودک بخواهید دورش را ببرد.
در مرحله بعد عقربه ها را با استفاده از سوزن یا میخ سوراخ کنید – اینکار بایستی توسط بزرگتر ها انجام گیرد – و با استفاده از پونز آن را روی بشقاب بچسبانید.
برای مهار کردن نوک تیز سوزن یا میخ در پشت کار از یک تکه پاک کن استفاده کنید.

کاردستی ساعت با مواد اولیه ساده تر:
اگر بشقاب یکبار مصرف در دسترستان نیست، می توانید از یک برگ کاغذ یا مقوای دایره شکل به صورت زیر استفاده کنید.
همچنین اگر برچسب اعداد نیز ندارید، می توانید فایل زیپ شده ای را که در آخر این نوشته آمده دانلود کرده و با پرینت کردن اعداد، آن را بریده و بر روی کاردستی ساعت بچسبانید.
بقیه کارها مشابه کاردستی فوق است.

7923

الهه
دوشنبه / ۱۱ شهریور / ۱۳۹۲, ۱۶:۳۳
7924


ابتدا تکه های جعبه تخم مرغ را جدا کرده و به شکل دلخواه رنگ نمایید تا بدن کفش دوزک درست شود. برای این کاردستی جعبه های مقوایی مناسب ترند.
سپس دو عدد چشم عروسکی را به یک منگوله کروی شکل بچسبانید تا سر کفش دوزک درست شود. برای کفش دوزک با نواری از مقوا یا سیم های پلاستیکی شاخک بگذارید.
حال سر کفشدوزک را به بدنش بچسبانید
اميدوارم خشتون بياد

الهه
دوشنبه / ۱۱ شهریور / ۱۳۹۲, ۱۶:۵۴
سلام
7925

براي درست كردن يك ست كاج تزييني نياز به :

چند كاج إز بزرگ به كوچيك

اسپري طلايي يا هر رنگ ديگر

يك برگه كاغد
نحوي درست كردن
كاغد را روي زمين بگذاريد و كاج هارا يكي يكي روي كاغذبزاريد و با اسپري رنگ كنيد
وقتي همه رنگ شدند بزاريد تا خشك شود اگر بعد إز مدتي رنگ آن ها رفت دوباره رنگ كنيد

آسیه
شنبه / ۰۶ مهر / ۱۳۹۲, ۱۲:۴۷
سلام کسی ایده ای برای تزیین سکه عید غدیر ندارد؟

marzieh
سه شنبه / ۰۹ مهر / ۱۳۹۲, ۱۹:۴۲
7960

7961

7962

7963

7964

7965

آسیه
چهارشنبه / ۱۰ مهر / ۱۳۹۲, ۰۰:۵۵
ممنون از توجه تان مدل دیگری غیری از این مدلها ندارید