آیا می دانید ؟
صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 42

موضوع: آموزش کاردستی های زیبا

 1. #1
  عضو فعال
  تاریخ عضویت
  دی ۱۳۹۰
  محل سکونت
  چابهار
  نوشته ها
  298
  پسندیده
  271
  موردپسند: 532 بار در 216 پست

  آموزش کاردستی های زیبا

  خانه های بازی کودک
  1.jpg
  خانه های بازی یکی از بهترین اسباب بازی های دوران کودکی می باشند! یادش بخیر دورانی که با ملحفه ها برای خودمان خانه می ساختیم! امروزه خانه های اسباب بازی متنوعی ساخته می شوند که البته ممکن است کمی هزینه بر و جا گیر باشند.

  در این جا می خواهیم با استفاده از مقوای جعبه ماشین لباسشویی و یا یخچال یک خانه اسباب بازی زیبا و ارزان را بسازیم که در ضمن قابلیت تا شدن را هم دارد و می توان آن را بعد از بازی کودکان خیلی راحت جمع نمود. از سوی دیگر شاید این بهترین موقعیت برای آشنایی کودکان با مباحث طراحی، اندازه گیری و مهندسی ساختمان باشد!

  توجه داشته باشید که ساخت این کاردستی نیازمند برش مقوا می باشد و لازم است که توسط اولیای عزیز انجام شود و کودکان می توانند در اندازه گیری ها و طراحی ها همراه شوند.

  اما آنچه که برای ساخت این خانه رویایی به آن نیاز دارید:
  · دو عدد مقوای یخچال یا مشابه آن

  · تیغ موکت بُری (جهت بریدن مقوا)
  · مداد
  · متر یا خط کش بلند
  ·چسب چوب
  · رنگ گواش یا اسپری


  برای شروع کار جعبه مقوایی را آماده نمایید. زبانه های بالا و پایین جعبه که در واقع در جعبه می باشند (در شکل زیر بخش زرد رنگ) را ببرید. بعد از این کار جعبه را ایستاده قرار دهید تا مطمئن شوید که تعادل کافی را دارد در غیر این صورت لبه های پایینی آن را مرتب و صاف کنید. با مداد بر روی جعبه از ابتدای کار بالا، پایین ، عقب و جلوی خانه را مشخص نمایید.

  3.jpg

  بعد از تعادل کامل جعبه آن را از محل چسب و با منگنه اش باز کنید. هنگامی که جعبه باز می شود یک نوار باریک در امتداد مقوای شما خواهد بود (بخش قرمز رنگ شکل زیر) حتما این بخش را نگاه دارید چون برای بستن دوباره جعبه به آن نیاز داریم. حال مقوا را روی زمین صاف پهن کنید طوری که درون جعبه، رو باشد.

  در این مرحله می خواهیم شیروانی خانه مان را طراحی کنیم. در این جا می توانید از کودک خود بخواهید تا اندازه گیری های لازم را انجام دهد و هم زمان آموزش کار با خط کش را داشته باشید.

  نقطه میانی وجهی که مربوط به جلوی خانه است را بیابید (بخش آبی رنگ). از بالای آن به اندازه 30 سانتی متر، از هر طرف صفحه علامت بزنید. با استفاده از خط کش از محل های علامت زده به نقطه میانی وصل نمایید.
  به این ترتیب دو مثلث در بالای صفحه ایجاد می شوند که با استفاده از تیغ موکت بُری آن ها را در آورید (بخش های زرد رنگ).


  4.jpg

  لازم است که همین کار را در وجه مربوط به پشت خانه نیز تکرار کنید. بهترین راه این است که مقوار را تا کنید طوری که وجه پشت بر روی وجه جلوی خانه قرار گیرد و با کمک مداد طرح شیروانی را روی وجه دوم نیز رسم کرده و ببرید.

  آن چه از مقوای شما باقی می ماند به شکل زیر می باشد. مجدد مقوا را روی زمین پهن کرده و بر روی دو وجه دیگر (وجه های کناری) خطوط صافی را در فاصله 30 سانتی متری از بالای مقوا رسم نمایید.

  این خطوط در واقع از محل شروع شیروانی ها رسم می شوند. مستطیلی را که در بالای این دو خط ایجاد شده با دقت ببرید (بخش های زرد رنگ شکل زیر) و از بدنه اصلی مقوا جدا نمایید.
  حواستان باشد که این دو تکه مستطیلی در آینده می توانند استفاده شوند به همین دلیل در برش آن ها دقت کنید و آن ها را نگه دارید.


  5.jpg

  حال می توانید درب و پنجره های خانه اش را رسم کنید. سپس با استفاده از تیغ موکت بری سه ضلع آن را دور تا دور ببرید و روی ضلع باقی مانده با پشت تیغ آهسته کشیده تا مقوا راحت تر تا شود.

  دیگر زمان ساخت سقف خانه رسیده برای این منظور جعبه دوم را آورده و هم چون جعبه قبل درب های پایین و بالای آن را ببرید. بعد از این کار یکی از گوشه های جعبه را ببرید (بخش های زرد رنگ در شکل زیر) به طوری که فقط دو وجه قائم از جعبه باقی بمانند.


  6.jpg


  برای تهیه سقف مناسب لازم است اندازه گیری هایی انجام دهید. برای طول سقف فاصله بین دو وجه مربوط به جلو و پشت خانه را که همان عرض وجه کناری می شود را اندازه گیری نمایید (طول خط آبی در شکل زیر) و به این مقدار حدود 20 سانتی متر برای سایه بان اضافه نمایید. سپس برای عرض هر طرف سقف، طول بالای شیروانی تا پایین آن را (خط سبز در شکل زیر) اندازه گرفته و حدود 10 سانتی متر بیشتر ثبت کنید.
  اکنون اندازه های گرفته شده را بر روی مقوای سقف علامت زده و ببرید. شکل زیر چگونگی اندازه های را بر روی سقف نشان می دهد. به این ترتیب تای وسط مقوا بالای سقف شیروانی شما می شود.


  7.jpg

  خب اکنون کار اصلی خانه به پایان رسید و زمان چسباندن آن شده است. محل اتصال قبلی را کاملا چسب زده و مقوا را خوابیده بگذارید تا خوب خشک شود.
  برای محکم تر شدن کار می توانید به کمک یک میخ تعدادی سوراخ های جفت شده در امتداد محل چسب ایجاد کنید و به کمک نخی محکم دو طرف را به هم بدوزید. استفاده از چسب های نواری پهن نیز موثر است.
  بعد از خشک شدن چسب خانه را بلند کرده و سقف را بر روی آن قرار دهید. بهتر است سقف را نچسبانید تا در صورت نیاز بتوانید خانه را تا کرده و به کناری بگذارید!

  8.jpg

  فایل پیوست 2418

  حالا دیگر کودک شما می تواند خانه اش را هرگونه که می خواهد رنگ کند و بعد از خشک شدن از بازی در قلمرو شخصی اش لذت ببرد.
  ویژگی خوب این خانه این است که هر زمان که بازی تمام شد به راحتی تا شده و زیر تخت یا پشت کمد جا می شود!

  10.jpg
  ویرایش توسط marzieh : دوشنبه / ۲۷ خرداد / ۱۳۹۲ در ساعت ۰۱:۵۹
  6 کاربر پست الهه عزیز را پسندیده اند .
  تهمت مثل زغال است اگر نسوزاند سیاه می کند . .

 2. #2
  عضو انجمن
  تاریخ عضویت
  خرداد ۱۳۹۱
  محل سکونت
  چابهار
  نوشته ها
  61
  پسندیده
  65
  موردپسند: 77 بار در 42 پست
  [دسته گلی با استفاده از جوراب

  ● وسایل مورد نیاز

  ▪ جوراب نوزاد (چند جفت)،

  ▪ سیم گلسازی،

  ▪ چسب گلسازی،

  ▪ نوار کاترین،

  ▪ تعدادی برگ مصنوعی، قیچی و پارچه یا کاغذکشی
  هنر و خلاقیت

  ● طرز تهیه

  جوراب را روی سطح صافی پهن کرده و سپس از قسمت محل انگشتان شروع به تا کردن آن به سمت داخل و پیچیدن آن کنید. پس از پایان پیچیدن جوراب قسمت کش جوراب را باز کرده و آن را روی جوراب پیچیده بکشید تا آن را محکم کند و جوراب شکل گل رز به خود بگیرد. حال سیم کاردستی را در آن قرار دهید و دورتادور جوراب را نوار کاترین بپیچید تا آن را محکم کند.

  همزمان با پیچیدن نوار کاترین در امتداد سیم گلسازی، برگ های مصنوعی را نیز به آن اضافه کرده و نوار کاترین بپیچید. پس از آماده کردن گل ها، کاغذ کشی یا پارچه را به شکل مربعی در ابعاد ۷۰ سانتی متر بریده و سپس آن را به صورت قطری تا کنید تا به شکل مثلث درآید. دو ضلع مجاور مثلث را روی ضلع مشترکشان تا کنید. سپس دو رأس جدید ایجاد شده را به سمت داخل تا کنید. گل ها را درون کاغذ قرار داده و رأس سوم را روی آنها بیاورید. کناره های ایجاد شده در قسمت پائین کاغذ را نیز به سمت داخل تا کرده و سپس کاغذ را دورتادور ساقه ها بپیچید و روی آن را با بستن روبانی که به شکل پاپیون گره می زنید محکم کنید.attach=config]2469[/attach]
  تصاویر پیوست شده
  3 کاربر پست سینا عزیز را پسندیده اند .
  550qif

 3. #3
  عضو فعال
  تاریخ عضویت
  دی ۱۳۹۰
  محل سکونت
  چابهار
  نوشته ها
  298
  پسندیده
  271
  موردپسند: 532 بار در 216 پست
  5 کاربر پست الهه عزیز را پسندیده اند .
  تهمت مثل زغال است اگر نسوزاند سیاه می کند . .

 4. #4
  عضو فعال
  تاریخ عضویت
  فروردین ۱۳۹۰
  محل سکونت
  چابهار
  نوشته ها
  208
  پسندیده
  608
  موردپسند: 446 بار در 113 پست
  براي درست كردن اينكار به چند تا پرتقال و بالنگ و كمي برگ و گلبرگ خشك و همينطور مقداري حبوبات نياز داريد
  nne7wstyjv43123vp0.gif

  3yimkhz9zgqabk0lrf4n.gif

  7z2j4g9o0oqpyr6xfdx2.gif

  7lqv88uzlljdp0cdacbs.gif

  شما میتونید این گلها را روی بخاری يا رادياتور و يا ميوه خشك كن خشك كنيد
  8rifyq3pmmruih00snsh.gif

  براي درست كردن اين گلاي روشنتر از پوست بالنگ استفاده شده و مثل پوستاي پرتقال اين گلا درست شدن
  brjty2ovc38vmyc62psq.gif

  vxjt0rwrd8z5h49r69bd.gif

  jb2l4ievkopkzxwszzf.gif
  6 کاربر پست هانیه عزیز را پسندیده اند .
  یادمان باشد در املای زندگی، همیشه برای محبّت تشدید بگذاریم؛
  تا از دوستی و انسانیت حتی نیم نمره هم کم نشود

 5. #5
  عضو نیمه فعال
  تاریخ عضویت
  فروردین ۱۳۹۰
  محل سکونت
  گلستان
  نوشته ها
  171
  پسندیده
  32
  موردپسند: 155 بار در 62 پست
  ماکارونی در طرح و نقش های مختلف ، چسب حرارتی ، کش نازک ، رنگ اکریلیک ، گیره سر و تل موی ساده
  برای درست کردن این گردن بند زیبا برای بچه ها ابتدا ماکارونی / پاستا های خشک را به ترتیبی که دوست دارید در کنار هم قرار دهید. بعد از اینکه طرح مورد نظرتان را از نظر ترتیب قرار گرفتن ماکارونی ها انتخاب کردید، آن ها را به سلیقه خودتان رنگامیزی نمایید.
  در مرحله بعد ابتدا طول گردن بند را به گونه ای که به راحتی از روی سر کودک رد شود، اندازه گیری کنید. بعد کش نازک را با در نظر گرفتن قدری طول اضافه برای گره زدن؛ بریده و ماکارونی ها رنگامیزی شده را از آن رد کنید.
  برای درست کردن قسمت مرکزی گردن بند، تکه های مورد نظر را با چسب حرارتی به هم بچسبانید و بعد به قسمت اصلی گردن بند با چسب حرارتی بچسبانید.
  گردن بند زیبای شما آماده شده است.
  درست کردن تل مو و گیره سر نیز به راحتی، با استفاده از چسب حرارتی و یک گیره سر و یا تل موی ساده مثل عکسهای زیرانجام می شود. رنگامیزی هم فبل از چسباندن با استفاده از رنگ اکریلیک بایستی انجام شود
  شما می توانید این گردن بند، گیره مو و یا تل موی سر را با یکی از لباسهای کودک از نظر رنگامیزی ست کنید و طراحی منحصر به فرد خودتان را برای فرزندتان بکارببرید.
  pasta-3-283x300.jpg
  pasta-1.jpg
  مربیان و آموزگاران هم می توانند با بچه ها این کاردستی ها را درست کنند و یا آن ها را به عنوان جایزه به بچه ها بدهند!
  در این نوشته روش ساخت کاردستی های کاربردی و جالب با استفاده از پاستا / ماکارونی آموزش داده می شود.
  KoodakCity-Pasta-1-248x300.jpg
  مواد لازم اصلی برای درست کردن این کاردستی ها عبارتند از: پاستای فرمی در شکل های متنوع، رنگ ( ترجیحا اکریلیک)؛ قلم مو ، چسب حرارتی ، چسب مایع معمولی
  Koodakcity-pasta-2.jpg
  برای درست کردن کاردستی جامدادی با تزیینات پاستا، یک بطری شیر خالی را بشویید وبگذارید خشک شود.بعد ان را تا ارتفاعی که برای جامدادی مناسب است؛ ببرید. سپس آن را رنگامیزی نمایید.
  تکه های ماکارونی خشک را رنگامیزی نمایید و بگذارید تا خشک شود.
  ماکارونی های رنگامیزی شده را به سلیقه خودتان با چسب مایع یا حرارتی روی آن بچسبانید.
  نمونه دیگری از این کاردستی را که در آن از پاستا برای درست کردن پوستر و یا کارت های بزرگ استفاده شده است را در تصویر زیر می بینید.
  در این کاردستی از پاستای فرمی روی مقوا استفاده شده است. بچه ها می توانند این پوستر ها را برای مناسبت های مختلف مثل تولد، روز مادر یا پدر درست کنند و هدیه بدهند!
  KoodakCity-Pasta-4-300x214.jpg
  6 کاربر پست mohadeseh عزیز را پسندیده اند .
  تمام لحظه ها زیباست فقط تو باید پذیرنده باشی
  تمام لحظه ها سرشار از نعمت هاست فقط تو باید توانایی دیدن داشته باشی

 6. #6
  عضو فعال
  تاریخ عضویت
  دی ۱۳۹۰
  محل سکونت
  چابهار
  نوشته ها
  298
  پسندیده
  271
  موردپسند: 532 بار در 216 پست
  1290593502-جامدادی-با-چوب-بستنی1.jpg

  ر این بخش کاردستی جامدادی با استفاده از مواد دور ریختنی آموزش داده شده است.

  مواد لازم برای این کاردستی

  1: لوله مقوایی داخل دستمال توالت
  2: تعدادی چوب بستنی ( یا چوب معاینه گلو که می توانید از داروخانه بخرید)
  3:یک تکه مقوا
  4: چسب و رنگ یا برچسب برای تزیین است.

  ابتدا مقوا را به صورت گرد یا مربع ببرید و مثل شکل زیر با چسب، به کف لوله دستمال بچسبانید. همچنین می توانید برای کف جامدادی مشابه شکل نخست، از چوب بستنی استفاده نمایید. توصیه می کنیم در کف از مقوای کلفت استفاده نمایید و به هر صورت کف جامدادی را سنگین کنید تا موقع استفاده واژگون نشود.

  1290593570-مددادی-1.jpg

  سپس دور تا دور لوله را مانند تصویر زیر، چوب بستنی بچسبانید.

  1290593611-جامدادی-1.jpg

  1290593654-جامدادی-3.jpg

  حال آن را مطابق سلیقه خود تزیین کنید. می توانید آن را نقاشی کرده و یا مشابه تصویر بالا روی آن برچسب بچسبانید. و یا مطابق تصویر وسط در عکس اول جا پاکنی و برخی دیگر از تزئینات را هم به این جامدادی زیبا اضافه کنید.

  شما می توانید ذوق و سلیقه خود را در این کاردستی اعمال کنید و حتی از گل های مصنوعی و یا برچسب ها و حتی نخ های رنگی برای بیشتر زیبا کردن این جامدادی استفاده کنید.

  1290593741-جامدادی.jpg
  3 کاربر پست الهه عزیز را پسندیده اند .
  تهمت مثل زغال است اگر نسوزاند سیاه می کند . .

 7. #7
  عضو نیمه فعال
  تاریخ عضویت
  فروردین ۱۳۹۰
  محل سکونت
  گلستان
  نوشته ها
  171
  پسندیده
  32
  موردپسند: 155 بار در 62 پست
  کاردستی آموزشی و زیبای شکل های هندسی
  در این نوشته آموزش هندسه و درس ریاضی با درست کردن کاردستی و کارت تبریک تلفیق شده که برای آموزش عمیق تر مفاهیم هندسی برای بچه ها مفید است.
  shapes-0.jpg
  از این کاردستی ها برای درست کردن کارت تبریک برای روز معلم ، تبریک تولد ، تبریک عید نوروز ، تبریک روز پدر و روز مادر می توانید استفاده کنید.
  این کاردستی برای سنین مهد کودک تا آخر دوره دبستان مناسب است و آموزش شکل های هندسی در هر سن می باید متناسب با درک وسطح آموزشی کودک صورت پذیرد.
  مواد لازم برای درست کردن این کاردستی عبارتند از:
  مقوای رنگی ، کاغذ یا فوم رنگی ، قیچی ، چسب ، پاکت نامه
  و درصورت در دسترس بودن، دستگاه های پانچ فانتزی.
  برای استفاده از این کاردستی برای کارت تبریک ابتدا اندازه پاکت را با خط کش به دست آورید و ابعاد یک مستطیل با دو برابر عرض و طول مساوی پاکت را حساب کنید. سپس از هر طرف یک سانتی متر کم کرده ویک مقوا با ابعاد به دست آمده ببرید و برای گذاشتن در پاکت تا کنید. بقیه کار را روی این مقوای تا شده انجام دهید.
  اگر هدف صرفا درست کردن کاردستی آموزشی اشکال هندسی است، ابتدا برای پس زمینه، مقوا ی مورد نظرتان را انتخاب کرده و به شکل دلخواه مثلا دایره، مربع ، مثلث یا مستطیل ببرید.
  shapes-2.jpg
  در مرحله بعد تعداد زیادی از شکلهای هندسی مانند دایره ، مثلث ، مستطیل ، چند ضلعی ، قلب و ستاره را با استفاده از فوم یا مقوا یا کاغذ رنگی ببرید در این مرحله می توانید از دستگاه های پانچ مخصوص نیز استفاده کنید.
  نکته آموزشی : در این مرحله شکل های هندسی را کاملا برای کودک توضیح دهید. سعی کنید از انواع مختلف شکل ها با ابعاد ، اندازه و زاویه های متفاوت استفاده کنید تا کودک کاملا با انواع آن شکل هندسی آشنا شود. به عنوان مثال برای مثلث ، از مثلث قائم الزاویه ، مثلث متساوی الساقین و مثلث متساوی الاضلاع همچنین مثلث با یک زاویه باز در ابعاد مختف استفاده کنید.
  shapes-3.jpg
  سپس از کودک بخواهید با این اشکال بازی کند تا یک شکل جدید مثلا شکل آدمک زیر درست کند:
  shapes-4.jpg
  و یا هواپیمای زیبای زیر که از اشکال متنوعی از جمله دایره، بیضی ، مثلث و ستاره تشکیل شده است.
  shapes-9.jpg
  کاردستی خانه و پروانه تصویر زیر برای آموزش مفهوم تقارن که در کلاس چهارم دبستان به آن پرداخته می شود ، مناسب است.
  shapes-6.jpg
  shapes-8.jpg
  و کاردستی زیبای آدم برفی روی پس زمینه دایره شکل.
  shapes-7.jpg
  هدف کاردستی های آموزشی هم پرورش خلاقیت کودکان است و هم تفهیم مطالب درسی با شیوه ی جالب و جذاب .
  4 کاربر پست mohadeseh عزیز را پسندیده اند .
  تمام لحظه ها زیباست فقط تو باید پذیرنده باشی
  تمام لحظه ها سرشار از نعمت هاست فقط تو باید توانایی دیدن داشته باشی

 8. #8
  عضو نیمه فعال
  تاریخ عضویت
  فروردین ۱۳۹۰
  محل سکونت
  گلستان
  نوشته ها
  171
  پسندیده
  32
  موردپسند: 155 بار در 62 پست
  sangi-panda--300x176.jpg
  کاردستی های جالب حیوانات با سنگ
  اگر یک روز مثلا سیزده به در ! برای پیک نیک به همراه بچه ها به کنار رودخانه رفتید، تعدادی سنگ کوچک و بزرگ جمع کنید و بعد زیباترین کاردستی های تزیینی را با استفاده از ایده های کاردستی های این نوشته درست کنید. در ایننوشته طرز ساخت کاردستی های پاندا ،سگ خالدار ، سیل ، کفش دوزک و موش کتابدار با استفاده از سنگ نشان داده شده است.
  مواد لازم برای این کاردستی ها چسب – از نوع قوی – قدری خمیر بازی ، رنگ گواش یا اکریلیک ، قلم مو ، تعدادی سنگ با ابعاد و شکل های مختلف و البته قدری حوصله و خلاقیت می باشد.
  stone-0-239x300.jpg
  توضیح: هر جا سنگ ها خوب روی هم قرار نگرفتند و نتوانستید چسب بزنید می توانید از خمیر بازی به عنوان واسط استقاده کنید.
  برای درست کردن کاردستی جالب سگ خالدار نگهبان با سنگ، به یک سنگ بزرگ برای بدن ، یک سنگ بیضی شکل برای سر ، و دو تا سنگ کشیده و کوچکتر برای گوشها و یک سنگ قلمی برای دم نیاز دارید.
  خال خال بدن این سگ هم با استفاده از خمیر بازی سفید درست شده است.
  . اما چرا سگ نگهبان؟ … چون می توانید برای نگه داشتن دراتاق ها ی منزلتان ، از این کاردستی تزیینی استفاده کنید.
  stone-9-300x147.jpg
  و این هم کفش دوزک های زیبا که روی کاردستی برگ قرار گرفته اند. برای رنگامیزی بدن این پینه دوز ها از رنگ اکریلیک و یا گواش استفاده کنید. رنگ گواش در آب حل می شود و برای افزایش دوام آن می توانید از اسپری ها براق کنند به عنوان فیکساتور استفاده کنید.
  stone-5-185x300.jpg
  و این هم سیل های زیبا ، هنرمندان سیرک ، که با استفاده از سنگ درست شده اند و می توانند برای تزیین اتاق کودکان استفاده شوند.
  stone-2-300x260.jpg
  این هم یک کاردستی کاملا کاربردی است که به دلیل سنگینی و وزن زیاد به خوبی برای نگه داشتن کتابهای کتابخانه بچه ها قابل استفاده است.
  می توانید زیر این کاردستی قدری فویل یا فوم بچسبانید که روی کتابخانه خط نیندارد و یا کف کاردستی را با سمباده صاف و صیقلی کنید.
  stone-4-221x300.jpg
  فراموش نکنیم درست کردن کاردستی یکی از بهترین راه ها برای پرورش کودکان خلاق است و ارزش وقت صرف شده و قدری ریخت و پاش را دارد!
  5 کاربر پست mohadeseh عزیز را پسندیده اند .
  تمام لحظه ها زیباست فقط تو باید پذیرنده باشی
  تمام لحظه ها سرشار از نعمت هاست فقط تو باید توانایی دیدن داشته باشی

 9. #9
  عضو انجمن
  تاریخ عضویت
  خرداد ۱۳۹۱
  محل سکونت
  چابهار
  نوشته ها
  61
  پسندیده
  65
  موردپسند: 77 بار در 42 پست
  هنر سفره آرایی

  1681882432405211625317716950152521755714423.jpg


  با سلام به شما هنر دوستان عزیز . حتما شما هم در روزنامه ، اینترنت و... آگهی هایی با عنوان " آموزش سفره آرایی" را مشاهده کرده اید و یا در فامیل کسی را می شناسید که به این کار مشغول است و ممکن است با دیدن کارهای او شما هم علاقه مند به شرکت در این کلاس ها شده باشید .  اما به دلیل برخی مشکلات مانند: نداشتن وقت برای حضور در این کلاس ها ، هزینه و...از این کار صرف نظر کرده باشید . اگر جزء این گونه افراد هستید اصلا نگران نباشید چون امروز می خواهم یکی از هنرهایی که در این کلاس ها آموزش داده می شود رو برایتان آموزش بدهم . امیدوارم که همراه ما باشید .


  25414521134190202187110712915811516411056190.jpg


  13025171216541147110100130171183353816735.jpg

  تزئین هویج

  اول از هرچیز دستان خود را به خوبی شسته و یک هویچ سالم و راست انتخاب کنید و آن را پوست بکنید . حالا به وسیله یک چاقو همانطور که در شکل 1 و 2 مشاهده می کنید ، هویچ را به چهار قسمت برش بزنید .

  در مرحله بعدی همانطور که مشاهده می کنید برش هایی رو روی هویچ بزنید .


  1931501699412710551722327875569024624996.jpg


  و در مرحله آخر هم همانطور که در شکل مشاهده می کنید ، به راحتی می توانید شکل یک گل را به همین زیبایی و آسانی پدید آورید . برای ساقه می توانید از ساقه سبزی ها مانند جعفری استفاده کنید .  امیدوارم که خوشتون اومده باشه . دوستان در هنرهایی مانند :هنر سفره آرایی خود می توانید با یک ذهن خلاق کارها و اثرات زیبایی رو با میوه ها پدید آورید . با تشکر از همراهی شما

  در مقالات بعد همراه ما باشید...
  550qif

 10. #10
  عضو نیمه فعال
  تاریخ عضویت
  اسفند ۱۳۹۰
  محل سکونت
  زاهدان
  نوشته ها
  144
  پسندیده
  212
  موردپسند: 187 بار در 63 پست
  مواد مورد نياز
  ba1188.jpgba1188.jpg
  پارچه صاف به اندازه 18x18 سانتي متر
  مقوا
  نخ و سوزن
  يك حلقه پلاستيكي يا آهني
  فوم يا پارچه كلفت
  نخ كاموا – وسايل نقاشي
  چسب

  طرز ساخت
  با نخ و سوزن دور تا دور پارچه را كوك بزنيد.فاصله كوك ها بايد زياد باشد.و در پايان كوك زدن نخ را گره نزنيد.
  ba1188-1.jpg

  دو سر نخ را به هم بپيچيد.سپس فوم را به آن بچسبانيد.

  مقوا را در وسط پارچه بگذاريد و فوم را زير آن قرار دهيد.دو طرف نخ را بكشيد تا بقيه پارچه پشت فوم جمع شود و روي آن صاف به نظر برسد.
  ba1188-2.jpg
  يك تكه نوار به عرض تقريبا 6 سانتي متر و طول 12 سانتي متر ببريد.از هر نوع پارچه اي مي توانيد براي اين كار استفاده كنيد.اين پارچه را از حلقه رد كنيد و به پشت دايره اي كه ساخته ايد كوك بزنيد.
  ba1188-3.jpg


  شما مي توانيد اين دايره را به شكل صورت يك عروسك در آوريد.از نخ كاموا به جاي موها استفاده كنيد و اجزاي صورتش را با رنگ بكشيد.

  اين كاردستي را با حلقه اي درست كنيد كه بشود به آن حوله آويزان كرد و آن را با ميخ به ديوار اتاقتان بزنيد.


  منبع:pitara.com

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •